Peygamberler günahtan korunmuşlardır ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Peygamberler günahtan korunmuşlardır ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Peygamberler günahtan korunmuşlardır ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamberler günahtan korunmuşlardır ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Peygamberler günahtan korunmuşlardır hakkında ayetler

  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 38. Ayet
  Orada Zekeriya Rabbine dua etti: "Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bahşet. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin" dedi.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 39. Ayet
  Zekeriya mabedde namaz kılarken melekler ona, "Allah sana, kendisinden gelen bir kelimeyi (İsa'yı) doğrulayıcı, efendi, nefsine hakim ve salihlerden bir peygamber olarak Yahya'yı müjdeler" diye seslendiler.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 161. Ayet
  Hiçbir peygamberin emanete hıyanet etmesi düşünülemez. Kim hıyanet ederse, kıyamet günü, hıyanet ettiği şeyle birlikte gelir. Sonra da hiçbir haksızlığa uğratılmaksızın herkese kazandığının karşılığı tastamam ödenir.
  5. Sure (Mâide Suresi), 67. Ayet
  Ey Peygamber! Rabbinden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan onun verdiği peygamberlik görevini yerine getirmemiş olursun. Allah seni insanlardan korur. Şüphesiz Allah, kafirler topluluğunu hidayete erdirmeyecektir.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 23. Ayet
  Evinde bulunduğu kadın (gönlünü ona kaptırıp) ondan arzuladığı şeyi elde etmek istedi ve kapıları kilitleyerek "Haydi gelsene!" dedi. O ise, "Allah'a sığınırım, çünkü o (kocan) benim efendimdir, bana iyi baktı. Şüphesiz zalimler kurtuluşa eremezler" dedi.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 24. Ayet
  Andolsun kadın ona (göz koyup) istek duymuştu. Eğer Rabbinin delilini görmemiş olsaydı Yûsuf da ona istek duyacaktı. Biz ondan kötülüğü ve fuhşu uzaklaştırmak için işte böyle yaptık. Çünkü o, ihlâsa erdirilmiş kullarımızdandı.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 33. Ayet
  Yûsuf, "Ey Rabbim! Zindan bana, bunların beni dâvet ettiği şeyden daha sevimlidir. Onların tuzaklarını benden uzaklaştırmazsan onlara meyleder ve cahillerden olurum" dedi.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 34. Ayet
  Rabbi onun duasını kabul etti ve kadınların tuzaklarını ondan uzaklaştırdı. Şüphesiz ki o, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
  17. Sure (İsrâ Suresi), 73. Ayet
  Onlar, sana vahyettiğimizden başkasını bize karşı uydurman için az kalsın seni ondan şaşırtacaklardı. (Eğer böyle yapabilselerdi) işte o zaman seni dost edinirlerdi.
  17. Sure (İsrâ Suresi), 74. Ayet
  Eğer biz sana sebat vermiş olmasaydık az kalsın onlara biraz meyledecektin. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Peygamberler günahtan korunmuşlardır ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamberler günahtan korunmuşlardır ile ilgili ayetler; allah elçisine günah işletirmi zaten korumuştur onları günahtan allah cc 3.5.12 ve 17. surelerde bu açıkça belirtilmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi