Peygambere tabi olmak ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Peygambere tabi olmak ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Peygambere tabi olmak ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygambere tabi olmak ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Peygambere tabi olmak hakkında ayetler


  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 31. Ayet
  De ki: "Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 21. Ayet
  Andolsun, Allah'ın Resülünde sizin için; Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah'ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 28. Ayet
  Ey Peygamber! Hanımlarına de ki, "Eğer dünya hayatını ve onun süsünü istiyorsanız, gelin size mut'a vereyim ve sizi güzelce bırakayım."
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 29. Ayet
  "Eğer Allah'ı, Resülünü ve ahiret yurdunu istiyorsanız, bilin ki Allah içinizden iyilik yapanlara büyük bir mükafat hazırlamıştır."
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 30. Ayet
  Ey Peygamber'in hanımları! İçinizden kim apaçık bir çirkinlik yaparsa onun cezası iki kat verilir. Bu Allah'a göre kolaydır.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 31. Ayet
  İçinizden kim Allah'a ve Resülüne itaat eder ve salih bir amel işlerse, ona mükafatını iki kat veririz. Biz ona bereketli bir rızık hazırlamışızdır.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 32. Ayet
  Ey Peygamber'in hanımları! Siz, kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. Eğer Allah'a karşı gelmekten sakınıyorsanız (erkeklerle konuşurken) sözü yumuşak bir eda ile söylemeyin ki kalbinde hastalık (kötü niyet) olan kimse ümide kapılmasın. Güzel (ve doğru) söz söyleyin.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 33. Ayet
  Evlerinizde oturun. Önceki cahiliye dönemi kadınlarının açılıp saçıldığı gibi siz de açılıp saçılmayın. Namazı kılın, zekatı verin. Allah'a ve Resülüne itaat edin. Ey Peygamberin ev halkı! Allah sizden ancak günah kirini gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 34. Ayet
  Siz evlerinizde okunan Allah'ın âyetlerini ve hikmeti hatırlayın. Şüphesiz Allah en gizli şeyi bilendir, hakkıyla haberdardır. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Peygambere tabi olmak ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygambere tabi olmak ile ilgili ayetler; yüce allahın elçi olarak gönderdiği peygamberlere tabi olunmyı gerektiren ayetler 3 ve 33. surelerde açıkça belirtilmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi