Küresel Isınmaya Karşı Sanat

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Küresel Isınmaya Karşı Sanat ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Küresel Isınmaya Karşı Sanat

  Reklam  Küresel Isınmaya Karşı Sanat

  Forum Alev
  Grindelwald, denizden bin metre yükseklikte, buzul üzerine inşa edilmiş bir İsviçre kasabası. Alplerin en geçit vermez dağlarından Eiger’de bulunan bu kasaba önemli bir kış sporları destinasyonu. Ancak Grindelwlad’ı kışları çekici kılan sadece ürkütücü buzul değil. Her yıl ocak ayında düzenlenen Uluslararası Kar Festivalide kasabanın ayrılmaz bir bütünü.

  Altı günlük festivalde Japonya’da ABD’ye farklı ülkelerden gelen sanatçı grupları buzdan dev heykeller yapıyor. Bu heykeller kendi kendilerine yok olana kadar da kent merkezinde sergileniyor. Festival, kültür etkilerinin yanı sıra bir yarışmayla da renklendirilmiş. Dev eserler güncellik, orijinallik ve yetenek gibi kriterlere göre değerlendiriliyor; halk jurisi ise kendi kriterlerine yani gönlüne göre seçiyor. Festival özel fondü gecesiyle sona eriyor. Küresel ısınmadan nasibini fazlasıyla alan Alpler’in, bu yıl 14-19 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek festivalin buzdan heykellerini bağrına ne kadar basacağı ise tahmin edilemiyor.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Küresel Isınmaya Karşı Sanat

  Reklam  İnsanlar küresel ısınma hakkında dikkat çekebilmek için çeşitli etkinlikler düzenlemekteler,dikkatleri küresel ısınmaya çekmek istemektedirler.Sanatçı duyarlılığı ile hareket ederek dünya sorunlarını dile getiriyorlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi