İklim Değişikliği, Afetleri Ağırlaştırıyor

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden İklim Değişikliği, Afetleri Ağırlaştırıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  İklim Değişikliği, Afetleri Ağırlaştırıyor

  Reklam  İklim Değişikliği, Afetleri Ağırlaştırıyor

  Forum Alev
  Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Federasyonu, ikilim değişikliğinin sıtma, dang humması gibi hastalıkların yayılmasını artırdığını, temiz su ve gıdaya ulaşılmasını zorlaştırdığını açıkladı.
  Federasyon, 2008 ve 2009 yılları için, küresel ısınma tehdidi nedeniyle yardım için kullanılmak üzere yılda 292 milyon dolar bağış talebinde bulundu. Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Markku Niskala, sağlık bakımı ve afet yönetiminin istenen miktarın yüzde 75’ini oluşturduğunu, dolayısıyla bu miktarın uzun dönemde yeterli olmayacağını söyledi.

  Federasyona bağlı 186 ulusal kızılay ve kızılhaç derneği, kasım ayında yapılan strateji belirleme toplantısında, iklim değişikliğinin etkilerine karşı yardımların artırılması istenmiş ve risk azaltma programları, afet hazırlıkları gibi çeşitli stratejiler üzerinde anlaşmaya varılmıştı.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: İklim Değişikliği, Afetleri Ağırlaştırıyor

  Reklam  Uluslararası Kızılay ve Kızılay dernekleri iklim değişikliğinden dolayı afetlerin daha şiddetli ve yıkıcı olduğunu belirterek riskleri azaltmak için programlar yapmaktadırlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi