İklim değişimin etkileri pahalıya mal olacak

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden İklim değişimin etkileri pahalıya mal olacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  İklim değişimin etkileri pahalıya mal olacak

  Reklam  İklim değişimin etkileri pahalıya mal olacak

  Forum Alev
  Kalkınmakta olan ülkelerin iklim değişiminin etkileriyle mücadele için yılda en az 50 milyar dolara ihtiyacı olacağı bildirildi.

  POZNAN - Polonya’da başlayan Uluslararası İklim Konferansı kapsamında açıklama yapan uluslararası yardım kuruluşu Oxfam’ın uzmanı Heather Coleman, dünyada çok sayıda insanın, ani iklim hareketlerinin etkilerinden korunabilmesine yönelik olarak “sellere karşı erken uyarı sistemleri kurulması” ve “kıyı bölgelerinde dalgaları engelleyecek bitkilendirme çalışmaları yapılması” gibi önlemler için yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi.Heather Coleman, bu gibi önlemlerin yıllık en az 50 milyar dolara mal olacağını, küresel çapta sıcaklık artışını önlemekte başarısız olunursa, bu maliyetin daha da yükseleceğini belirtti.

  Oxfam, gereken bu paranın sanayi ülkelerinin karbon kredisi pazarından fon ayrılarak sağlanabileceğini ve oluşturulan fonun BM gözetiminde kullanılabileceğini kaydetti.

  Giderek sıklaşan sellerin tehdidi altındaki ülkelerden biri olan Bangladeş’in temsilcisi Muhammas Reazuddin, önlem alınabilmesi için gereken paranın bir an önce toplanabilmesi amacıyla önerilerin değerlendirilmesini istedi ve konunun aciliyetini vurguladı. Reazuddin, “Biz, bizzat neden olmadığımız bir sorun için para harcıyoruz” diye konuştu.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: İklim değişimin etkileri pahalıya mal olacak

  Reklam  İklim değişiklikleri ve küresel ısınma için gerekli tedbirler alınmaz sa parasal olarak da bunun telaffi edilmesi çok zor.Yılanın başını küçükken ezmek atasözünü bir kere olsun çevre için yapmak gerekir diye düşünüyorum.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi