Nikaragua elektriği rüzgardan çıkaracak

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Nikaragua elektriği rüzgardan çıkaracak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Nikaragua elektriği rüzgardan çıkaracak

  Reklam  Nikaragua elektriği rüzgardan çıkaracak

  Forum Alev
  Enerji darboğazından geçen Nikaragua, çıkışı rüzgar enerjisiyle bulmaya çalışacak.
  MANAGUA - Nikaragua 19 yel değirmeni ile elektrik enerjisini rüzgardan elde ederek, petrol ürünleri kullanımını azaltmayı hedefliyor.Nikaragua Enerji Bakanı Emilio Rappaccioli, 90 milyon dolar maliyetli projenin Ocak ayının sonunda tam kapasiteyle çalışmaya başlayacağını ve bu şekilde ülkenin toplam enerji ihtiyacının %6’sının karşılanacağını ifade ediyor.

  Rüzgar enerjisi, Nikaragua’nın enerji ihtiyacında petrol ürünleri kullanımı oranını 2013 yılında %3 oranında kısmak için uyguladığı politikanın yalnızca bir kısmı.

  Ülke enerji ihtiyacının %34’ünü volkanların püskürtme gücünü kullanan jeotermal enerji ve hidroelektrik enerji santralleriyle karşılıyor.

  Projenin Kanada’lı uygulayıcısı Sean Porter, devlet görevlilerinin 19 yel değirmeni daha ekleyerek rüzgar enerjisini daha çok kullanmak istediklerini belirtti.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Nikaragua elektriği rüzgardan çıkaracak

  Reklam  Rüzgar enerjisine yıllar önce girmemiz gerekiyordu.Hem doğal hem temiz bir enerji kullanıyor oluyorduk.Bu güne kadar hep doğayı katletmiş barajlar yapmışız.Nükleer santreller v.b. Rabbimizin bize bahşettiği doğadan yararlanmak yeni yeni aklımıza geldi.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi