Asya Ülkelerine 'felaket' Uyarısı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Asya Ülkelerine 'felaket' Uyarısı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Asya Ülkelerine 'felaket' Uyarısı

  Reklam  Asya Ülkelerine 'felaket' Uyarısı

  Forum Alev
  Dünya Sağlık Örgütü, Asya ülkelerinin, küresel ısınmanın neden olacağı iklim değişikliğinin yaratacağı felaketlere karşı önlem alması gerektiği uyarısında bulundu.

  Örgütün Bölgesel Yöneticisi Shigeru Omi, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çevreyle ilgili konularda önlem almak için krizin çıkmasını beklerseniz, çok geç kalmış olursunuz" dedi.

  Herkesin önceliğinin ekonomik kalkınma olduğunu, ancak ekonomi ve doğanın korunması arasındaki dengenin sağlanması gerektiğini belirten Omi, "Eğer şimdi harekete geçmezsek, çok ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalacağız" dedi.

  Dünya Sağlık Örgütü'nün, üye ülkeleri SARS ve kuş gribi gibi hastalıklarla mücadele için gerekli tedbirleri alma konusunda başarılı bir şekilde bilgilendirdiğini kaydeden Omi, benzer önlemlerin 'çevre felaketleri' için de alınması gerektiğini söyledi.

  Omi, "Çevre için gerekeni yapmazsak, yıkım kaçınılmaz olacak" dedi.

  Yükselen sıcaklıkların 'sıtma' gibi bazı hastalıkların yayılma sebeplerinden olduğunu belirten Omi, bu hastalığın daha önce görülmediği ya da çok uzun zaman önce etkilediği bölgelerde yeniden ortaya çıktığını ve tekrarladığını kaydetti.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Asya Ülkelerine 'felaket' Uyarısı

  Reklam  Tüm dünya ülkeleri hep raporlar hazırlayıp,demeçler veriyorlar ama hangi ülke çözüm alıyor bilinmez.Lafla peynir gemisi yürümüyor hareket lazım.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi