Nasa'dan karbondioksit avcısı araç

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Nasa'dan karbondioksit avcısı araç ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Nasa'dan karbondioksit avcısı araç

  Reklam  Nasa'dan karbondioksit avcısı araç

  Forum Alev
  Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), atmosferde bulunan karbon dioksidi incelemek ve iklimlerin gizemini çözmek üzere özel olarak geliştirdiği OCO’yu (Orbiting Carbon Observatory - Yörünge dolaşan Karbon Gözlemevi) 23 Şubat’ta California’da bulunan Vanderberg Hava Kuvvetleri Üssü’nden fırlatmaya hazırlanıyor. İnsanlar tarafından oluşturulan sera gazları içinde en büyük etkiyi yapan karbondioksiti inceleyecek olan OCO, bu şekilde iklim...
  değişikliklerinin oluşumunda var olan gizemleri çözmeye çalışacak.

  İnsan ve doğal kaynaklı karbondioksit kaynaklarının ilk defa tam yansımalarını elde edecek olan uydu, aynı zamanda salınan karbondioksitin nerede kümelendiği ve saklandığını araştıracak.

  Küresel olarak karbondioksit kaynaklarının ve atmosferdeki karbondioksit kümelerinin coğrafi konumlarını belirleyerek zaman içindeki değişimlerini inceleyecek olan OCO, elde ettiği veriyi yeryüzündeki istasyonlar ve hava araçları ve diğer uydulardan elde edilen veriyle kıyaslayarak atmosferik karbondioksitin düzenlemesi, Dünya’nın iklimine olan etkisi ve karbon döngüsüyle ilgili soruların cevaplanmasına yardım edecek.

  OCO’nun görevi sırasında elde ettiği bilgiler, bilim insanlarının karbondioksitin gelecekte ne miktarda artacağı ve iklim değişiklikleri ile ilgili tahminler yürütürken daha az hata yapmalarını sağlayacak.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Nasa'dan karbondioksit avcısı araç

  Reklam  İnsanlar bazı şeyler için çok geç kalmış olsa bile vakit vardır.Onun için bu çalışmalar saygı duymayı hak ediyor.Umarız bu çalışmalar iyi neticeleri de yanında verir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi