Albatros !

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Bölümünden Albatros ! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  _=Deniz=_
  Emekli
  Reklam

  Albatros !

  Reklam  Albatros !

  Forum Alev


  Bir albatros kadar âşık, ama onun kadar yalnız kimse yoktur.Albatroslar açık denizlerde ve okyanuslarda yaşarlar.Kanatlarını rüzgara karşı tamamen açarak havada durmak albatrosun uçması için yeterlidir. Kuş bunu kanatlarını olabildiğince geniş açarak gerçekleştirir ve bu esnada kuşun kanatlarının genişliği 3.5 metreye ulaşır ki bu, kuşlar arasında en geniş kanat uzunluğudur  Albatrosların kanat kemiklerinde kanatlarını açık pozisyonda tutmaya yarayan bir çeşit kilit sistemi vardır. Böylece günlerce,haftalarca hatta aylarca en az düzeyde enerji kullanarak hiç durmadan uçabilirler.Albatros yukarıya doğru yükselen dalgaları ve rüzgarı kullanarak,onların yönünde ilerler ve rüzgarın içinden zigzaglar çizerek bir dalganın tepesinden diğerine geçer.Pek az kanat çırpar, kendini rüzgâra ve dalganın ritmine bırakır.
  Hız kazanmak için, önce kanatlarını dev bir M şekline sokar ve birden denize pike yapar.Suya dokunacak kadar yaklaştığında kanatlarını açabildiği kadar açar,dalgaların helezonik geometrisiyle kusursuz bir uyum başlatır.Dalganın yükselen göğsü ve kanatları arasına sıkıştırdığı rüzgârla birlikte havalanır.Dalgayla tekrar alçalır, tekrar yükselir. Tek bir kanat çırpmadan, yumuşak kavislerle,kilometrelerce uçar. Saatlerce ya da günlerce değil, yıllarca uçar. Hiç konmadan, yıllarca.Ayrıca Albatroslar kuşların ve hayvanların içinde en uzun yaşayanlarından biridir.Bazı albatrosların 85 sene yaşadığı görülmüştür.  Albatros hakkındaki rivayet

  Rivayete göre yeni uçmaya başlayan bir Albatros Kuşu kendine bir eş bulana kadar havada uçarmış.Eşini bulmadan inmezlermiş.Uyku ihtiyacını uçarken havada giderirmiş.
 2. 2
  se7en
  Usta Üye

  --->: Albatros !

  Reklam  çok şekerler ya konu süper teşekkürler+ Yorum Gönder
albatros,  dünyanın en büyük kuşu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi