Pakistan Papağanı Özellikleri Resimleri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Bölümünden Pakistan Papağanı Özellikleri Resimleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Pakistan Papağanı Özellikleri Resimleri

  Reklam  Pakistan Papağanı Özellikleri Resimleri

  Forum Alev
  Pakistan Papağanı Özellikleri Resimleri


  Yeşil papağan papağangiller familyasına ait bir kuş türüdür.

  Bilimsel ismi, Avusturyalı doğabilimci Wilhelm Heinrich Kramer’e ithafen verilmiştir. Bu göç etmeyen tür, başarılı bir şekilde ‘karışık habitatlar’ içinde yaşamaya adapte olmuş ve şehirleştirme ve ağaç kesiminin korkunç saldırısına dayanan az papağan türünün biridir. Bütün Psittacula türlerinde olduğu gibi bunlarda eşeysel dimorfizm gösterirler.

  Pakistan, Hindistan ve Nepal gibi güney Asya ülkeleriyle Sudan, Etiyopya, Somali ve Uganda gibi Afrika ülkelerinde doğal olarak yayılış gösterirler .

  Özellikleri

  Tüyler yeşil, gaga kırmızı renktir. Erişkin erkek, siyah bir boyun halkası ve pembe ense bandına sahiptir, dişi kuş ve olgunlaşmamış her iki eşeydede hiçbir boyun halkası veya gölge gibi soluk-koyu gri boyun ve açık ense bandları (Çevreden daha açık renkli) yoktur. Uzun kuyruk tüyleri dahil ortalama 40 cm ölçülürler. Ortalama tek kanat uzunluğu, 15-17.5 cm kadardır. Kuyruk toplam uzunluğun büyük bir kısmını oluşturur. Hızlı uçar, güçlüce kanat çırparlar, uçuşta çığlıksı sesleri duyulur ve ağaç kovuklarında yuva yaparlar

  Beslenme

  Yabani yaşamda genellikle, tomurcuklar, meyveler, sebzeler, fındıklar, küçük yumuşak meyveler ve tohumlarla beslenirler. Vahşi sürüler çiftlikler ve meyve bahçelerinde bir kaç millik geniş aramalar yaparken zarar vererek uçarlar.

 2. 2
  harbykız
  Bayan Üye

  Cevap: Pakistan Papağanı Özellikleri Resimleri

  Reklam  teşekkürler emeqine saqlık+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi