+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Cep Telefonu ve Markalar - Gsm Operatorleri Bölümünden SAMSUNG D900i Model telefona USB kablosuyla program yüklenmesi. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  oflucelil
  Yeni Üye

  SAMSUNG D900i Model telefona USB kablosuyla program yüklenmesi.

  SAMSUNG D900i Model telefona USB kablosuyla program yüklenmesi. Forum Alev
  ---Öncelikle bunun ne kadar basit bir işlem olduğunu unutmamalısınız ve çoğu sitelerde yapılan alıntı yazıların aslında sadece bilenlere hitap edip, bilmeyenlerin kafasını daha da karıştırdığını unutmayalım. Ben de bu sitelerde yazılan anlatımlarla öğrendim ama tam 6 saatimi aldı. Burada en ayrıntılı ve sade şekilde bu işlemleri anlatmaya çalıştım, çünkü bilgisayar donanımıyla ilgili çok fazla bilgisi olamayan arkadaşlarımızın bulunduğunu unutmamak gerekir. Amacım; telefonculara para ödeyip te sahip olacağımız bir program ya da oyunu, kendimizin de yükleyebileceğini sizlere ifade etmektir. Eminim ki birçok arkadaş saatlerini ayırıp bu konuyu birçok sitede araştırıp bir sonuca varmaya uğraşmışlardır, benim gibi.:)

  1- Arkadaşlar, ilk olarak telefonumuzu bilgisayara tanıtmalıyız, yani biz telefonun modem özelliğini kullanacağımız için, USB ile Telefonu birbirine bağlamalıyız. Bunun için size verilmiş olan PCStudio adlı yazılım CD’nizi bilgisayarınızda kurun.

  2- Kurulumdan sonra telefonunuzun Ayarlar/Telefon Ayarları/USB ayarları/Modem kısmını işaretleyin ve telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

  3- Sonra PCStudio programını çalıştırın, sorgu ekranı çıkınca cevaplayın ve telefonunuzla bilgisayarınız arasında bağlantı kurulup kurulmadığını kontrol edin. Sağ altta telefonun modeli yazıyorsa mesele yok demektir. Eğer yazmıyorsa ya da donanım bulunamadı diye bir uyarı çıkarsa, PC’ınızı yeniden kapayıp acın.

  4- Bu basamağı geçtiyseniz diğer iki programı kurmaya başlayalım. Önce SoftickPPP programını kuralım. Çıkan uyarıyı kapatalım ve sonraki seçenekte Use USB Port in Exclusive mode Seçeneğini işaretleyelim. Sonra programı açıp Bluetooth/------ kısma tıklayıp bağlanacağımız portu seçmek için bu sayfayı aynen böle bırakalım. PCStudio programının çalıştığı portu bulmak için Bilgisayarım/Özellikler/Donanım/Aygıt yöneticisi/Modemlerden Samsung modemi bulup sağ tıklayıp özelliklerine bakalım. Modem yazan yere tıklayıp en üstte kaçıncı ...COM yazdığına bakıp SoftickPPP’nin açık bıraktığımız sayfasından bu seçeneği işaretleyelim ve tamam deyip çıkalım.Bu seçenek genelde COM 3 olur, ama sizin PC de değişiklik gösterebilir.Sonra SoftickPPP’yi kapatalım.

  5- Bilgisayarımızı kapatıp yeniden açalım. Telefonumuzun USB bağlantısında hala modem seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol edelim. SoftickPPP programını açalım ve çıkan uyarıyı kapatalım. Mouse la sağ alttaki SoftickPPP programının üzerine sağ tıklatıp aktif olup olmadığına bakın. Aktif değilse aktif hale getirin ve uyarı çıkarsa kapatın. Sonra yine üzerine gelip durun ve bir bağlantı olup olmadığına dikkat edin. No devices... ile devam eden bi yazı varsa bağlantı yoktur.

  6- Şimdi Uploader programını çalıştırın. Eğer güvenlik duvarı uyarı verirse Engellemeyi Kaldırın, eğer uyarı çıkmazsa bile, siz yine güvenlik duvarından izin verilenler listesini kontrol edin ve bu programcığın bu listede işaretli olarak bulunmasına dikkat edin. Her şey yolundaysa açılan programın içine aynı klasör içinde bulunan JAD dosyasını ADD tuşuna basarak ekleyin. Eğer en alt kısmında ...Jar... diye bi yazı çıkarsa bu; JAD dosyasının bulunduğu klasörde aynı adı taşıyan bir JAR dosyası bulunamadı, demektir. ( Jar dosyası genelde sıkıştırılmış olarak karşımıza çıkar ve Jad dosyasını ekleme sırasında görünmez.)

  7- Şimdi telefonumuz ana sayfadayken *#52828378# tuşlarına acele etmeden basalım. (Yoksa Java menüsü çıkmayabilir.) Çıkan ekranda OTA Type Setting e girin ve ordan ------ Bearer OTA yı seçin. Sonra ------ TEST’ten PPP UP tan USB’yi seçin. Sonra Seri Yükleme ye tıklayın.

  8- Tıkladıktan hemen sonra Java Uploader’den eklediğiniz program yok olduysa yüklemeye başlıyor demektir.

  9-Yükleme işlemi tamamlandığında tekrar yükleme yapacaksanız telefonunuzu yeniden kapatıp açmalısınız. Zaten bunu yapmazsanız telefon kendini resetlemek zorunda kalır. İşleminiz bittiyse tekrar *#52828378# tuşlarına basıp OTA Type ..... den GPRS Bearer OTA’ yı seçin.

  10-Yüklemeye devam etmek itiyorsanız her bir yükleme için bu adımları sırasıyla uygulamalısınız.

  Ø SoftickPPP yiaçın.
  Ø Sağ alt simgeye gelerek bağlantı olduğunu kontrol edin.
  Ø Uploader’i çalıştırıp program ekleyin.
  Ø *#52828378# Tıkla.OTA Type Settingten ------ Bearer OTAyı seçin ve
  ------ TEST’ten PPP UP tan USB’yi seçin. Sonra Seri Yükleme ye tıklayın.
  Ø Her yüklemeden sonra 9. adımı mutlaka uygulamalısınız.

  Linkler:

  1- SoftickPPP

  2- Java UPLOADER

  3- Samsung USB Driver

  4- Samsung PC Studio

  ---

  NOT:
  Arkadaşlar, yükleyeceğimiz programların sorunsuz çalışması için ekran çözünürlüğü telefonun ekran çözünürlüğüyle aynı olmak zorundadır. D900i’nin ekran çözünürlüğü 240x320 dir. İndirdiğiniz çoğu programın demo olabileceğini unutmayıp seri numara isteyebileceklerini hatırlatırım.Telefon kendini resetliyorsa mutlaka 9. adımı uygulamalısınız. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler, anlaşılamayan yer hakkında soru sormak ve eksik olan kısmları tamamlamak isteyen yada kurulum hakkında yeterli bilginin verilemediğini düşünen arkadaşlar lütfen cevap yazsınlar.İnternet bağlantı ayarları için gerekli bilgileri internet sitelerinden ya da operatörlerden elde edebilirsiniz.;) 2. 2
  ay1997
  Aktifleşmemiş Üye
  arkadas güzel anlatim icin tsk ederim,

  ama bende Softick PPP Ayarlar -> Bluetooth/Serial’e gidince ve \Device\com 3 şeklinde bir seçeneğ yok nasil bulabilirim.

  yardimlarinizi acele bekliyorum.

  saygilarimla

 3. 3
  Orionic
  Yeni Üye
  cok teshekkur ederim ellerine saglik

 4. 4
  oflucelil
  Yeni Üye
  ay1997 arkadaşım, illede com3 olacak diye bi kaide yok. Başka bağlantı noktası da olabilir. Eğer hiç bir secenek yoksa bu, bağlantı yapılamadığı anlamına gelir. Tüm adımları sırayla uygulamalısın.Böyle bir sorun çıktığını ilk kez senden duydum desem yalan olmaz, ilginç doğrusu.

 5. 5
  quaresmo
  Yeni Üye
  ya saolasın anlatım için ama ben uploader çalıştırdığımda jad die bi dosya bulamıorum softpick falan 1 device found dio ama uploader a gelince tıkanıorum

 6. 6
  oflucelil
  Yeni Üye
  Sevgili arkadasım.Bu benim koyduğum bi link.Bizzat kendim yukledim ve çalışıyo.Bunları rar dosyasından çıkar ve normal bi klasörün içine kopyala.Uploaderden bu klasörü add butonundan bul.Sonra klasor içindeki jad dosyasını ekle.Bir sorun çıkmaycağına emiinim. http://rapidshare.com/files/58473007/D_900i_Msn.rar.html

 7. 7
  quaresmo
  Yeni Üye
  hocam eywallah saolasın indirebilsem denicem de şunları rapid olmayan bi yere upload etme şansın warsa çok güzel olur yada msn falan veriim istersen ordan program falan ayarlayabiliriz belki saolasın ...

 8. 8
  ENGİN
  Özel Üye
  Alıntı quaresmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  hocam eywallah saolasın indirebilsem denicem de şunları rapid olmayan bi yere upload etme şansın warsa çok güzel olur yada msn falan veriim istersen ordan program falan ayarlayabiliriz belki saolasın ...
  Rapidshare.com adresinden nasıl dosya indireceğiniz öğrenmen için vermiş olduğum linki inceleyebilirsin...

  RapidShareden Dosya İndirmek (Download)

  kolay gelsin.


 9. 9
  quaresmo
  Yeni Üye
  rapidden dosya indirmeyi biliorum ama üniversite yurdunda kaldıım için bazı download siteleri ve programlarına izin verilmio o yüzden rapid olmayan diorum saolasın ilgilendiin için

 10. 10
  ManueLblk
  Yeni Üye
  softsticck telefonu goırmuyor ne yapabilirim yardımcı olsursanız sevinirim

 11. 11
  oflucelil
  Yeni Üye

  --->: SAMSUNG D900i Model telefona USB kablosuyla program yüklenmesi.

  SoftickPPP programının telefonu görmesi için şu adımları uygulayadığından emin olmalısın.

  1-Samsung USB Driver programını yükleyip PC ı yeniden başlatmalısın.

  2-SoftickPPP programını kurup çalıştır ve sağ alttaki simgeye sağ tıkla.Ordaki settings/options/Activate ppp on startup seceneğini seç. Aynı sayfadan bluetooth/seriale tıkla.Burda görünen COM... seceneklerini biryere not tut.Sonra SoftickPPP yi kapat.

  3-Telefon ayarlarından Modem seceneğini işaretle.Peşinden yine SoftickPPP yi çalıştır ve sağ alttaki simgeye sağ tıklayarak Settings'ten Bluetooth/seriale git.Daha önce kontrol ettiğimizden farklı bir COM.. seceneğini göreceksin.İşaretle ve tamam diyerek çık.SoftickPPP yi kapatıp tekrar aç. SoftickPPP nin sağ alt simgesinin üzerine durduğunda bağlantı olduğunu göreceksin.

  Basarılar dilerim.

 12. 12
  oflucelil
  Yeni Üye
  Sevgili arkadaşlar. Bu konuda elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum ve her akşam mutlaka mesajlarınızı değerlendiriyorum. Fakat işimizi halletikten sonra arkamıza bakmamak FORUM'umuza yakışmıyo. Lütfen başardığımız şeyleri, yada tıkandığımız noktaları nasıl aştığımızı, buraya yazarsak hem forumumuz adına hem de arkadaşlarımız adına çok faydalı olacağına inanıyorum. Lütfen bilgilerimizi ve deneyimlerimizi boşa harcamayalım. Özellikle linkleri görmek için kayıt yapmak yerine, faydalı olmak için uğraşalım arkadaşlar.

  Anlayışınız için teşekkür ederim.

  Saygılarımla...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
samsung d900i yazılım yükleme,  samsung d900i yazılım güncelleme,  samsung d900i program,  samsung d900i usb bağlantısı,  d900i yazılım yükleme