+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Markalar - Gsm Operatorleri Bölümünden iPhone ile Gmail Hesabı Oluşturma ve Ayarları ile ilgili bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye

  iPhone ile Gmail Hesabı Oluşturma ve Ayarları ile ilgili bilgiler

  iPhone ile Gmail Hesabı Oluşturma ve Ayarları ile ilgili bilgiler Forum Alev
  iPhone ile Gmail Hesabı Oluşturma ve Ayarları ile ilgili bilgiler

  Aslında yazının başlığı gmail tabanlı bir mail hesabı yaratma da olabilirdi. Keza servis olarak gmail'i kullanan tüm postalar için yapılması gerekenler aynı. Biz de PCLabs ailesi olarak gmail'ın mail hizmetini kullanıyoruz. IMAP desteğinin olmasının bunda rolü büyük şüphesiz. Hotmail hala bu desteği veremiyor. İkisi arasındaki son kullanıcıya yansıyan en büyük farklardan biri; POP3'te tüm e-postalarınızı telefona indirmesi ve sunucu üzerinde değişikliği desteklememesi yani bir posta sildiğinizde hotmail hesabınızdan silinmiyor. IMAP bu desteği sunuyor. Telefonu kullanırken en büyük sorunlardan biri bu olacaktır. Hotmail hesabınızı sürekliiki kere düzenlemek zorunda kalacaksınız.
  Çok da hakim olmadığım bu bilgileri verdikten sonra rehberimizin konusuna geçelim. Her zamanki gibi adım adım anlatımımıza başlayalım:
  1. Adım: Ayarlar menüsünün bulunması.

  Ekran görüntüleri ile pratik bir şekilde anlatmaya çalışalım. İlk önce ana menüden ayarlara giriyoruz. Burada biraz aşağı indiğinizde "Mail Kişiler ve Takvimler"i göreceksiniz. Bu menüye girin.

  Bu menüde bizim daha önceden tanıttığımız 2 adet mail hesabını görüyorsunuz. Şimdi bir farklı bir e-posta hesabı tanıtacağız ki bazı okurlarımızdan gmail.com uzantılı olmayan ama gmail'ın servisini kullanan mail adreslerini nasıl yapıyoruz soruları ile karşılaşmayalım.

  2. Adım: Bilgilerin girilmesi.

  Biz şimdi hesap eke diyoruz ve alttaki menüye geçiyoruz.

  Buraya ilk olarak herhangi bir ad girmekte özgürsünüz. Bu bir mail yolladığınızda sizin adınıza geldiğini ifade eder. İkinci olarak kullandığınız mail adresini yazıyorsunuz ve şifresini giriyorsunuz. Açıklama olarak da sistemdebu hesaba verdiğiniz ismi giriyorsunuz. Bizim için şu durumda AGMIstanbul olacak.

  Gördüğünüz gibi gmail servisini kullanan bir mail hesabı eklemek bu kadar basit. Tüm ayarları otomatik kendisi yapıyor. Bu ayarların ne olduğuna bakalım.

  Giden e-posta sunucusu olarak smtp.gmail.com'u kullanıyor.
  3. Adım: Küçük ayarlar

  Hesap ayarlarıyla aynı yerde biraz alta indiğinizde mail programı ile ilgili kçük ayarlar yapabiliyorsunuz. Mesela o anda posta kutusunda ne kadar mail olacağını ya da elle mi güncelleneceğini veya * dakikada bir mi güncelleneceğini belirlemek mümkün.

  Bu ayarların biraz daha altında da mail adreslerinize imza ekleyebilir ya da hangi mail adresinin öncelikli mailiniz olacağını belirleyebilirsiniz.
  4. Adım: Mail'lerin kontrol edilmesi.

  Şimdi yapmamız gerekenler basit. Telefonun ana ekranında posta simgeli uygulamaya tıklıyoruz.

  Burada ufak bir uyarı yapmak istiyorum; bu işlemi kablosuz ağa bağlandığınız bir yerde yapmaya çalışın çünkü bir anda ön tanımlı 200 tane mail indiriyor telefonunuza ve bu kotanızın canına okuyabilir.
  Şimdi adımlarımızı tekrarlayalım:
  Adım 1: Ayar menüsünün bulunması
  Adım 2: Ayarların yapılması
  Adım 3: Küçük ayarlar yapma
  Adım 4: Mail kontrolü ve sunucudan mailleri indirme

  (Ceplab.com)
 2. Alev
  Yönetici

  iPhone ile Gmail Hesabı Oluşturma ve Ayarları ile ilgili bilgiler Konusunda yorum yok. ilk yorumu siz yazın.

+ Yorum Gönder
iphone gmail ayarları,  gmail iphone ayarları,  iphone gmail hesabı kurma