+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Markalar - Gsm Operatorleri Bölümünden İPhone için iTunes Hesabı Açma {Resimli Anlatım} ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye

  İPhone için iTunes Hesabı Açma {Resimli Anlatım}

  İPhone için iTunes Hesabı Açma {Resimli Anlatım} Forum Alev
  iPhone için iTunes Hesabı Açma {Resimli Anlatım}

  iPhone sonunda Türkiye'ye geldi ilk meraklı kullanıcılar satın alıp paketlerini açtılar. Peki en büyük özelliği yazılım yükleme olan iPhone 2.0 işletim sistemiyle gelen iPhone 3G'ye kullanıcılar nasıl App Store'dan yazılım indirecekler?
  iTunes'a kayıt olmak çok kolay aslında eğer ücretli veya ücretsiz bir kısım yazılıma sahip olmak istiyorsanız. Tek ihtiyacınız olan basit bir kredi kartı. Tabii ki biraz daha uğraşmayı göze alanlar ufak bir hileyle Amerikan iTunes Store'a kayıt olmayı da tercih edebilirler.
  Türkiye'den Kayıt Olmak

  Öncelikle iTunes Store'u seçtikten sonra sayfanın en altındaki ülke seçiminin Turkey olduğundan emin olmalıyız.
  Tüm işlerimizi iTunes yazılımı altından halledeceğiz.


  Daha sonra sağ üst köşedeki "Sign In" düğmesine basacağız ve ardından çıkan pencerede "Create New Account"u seçeceğiz.





  Bundan sonra ise sadece gerekli yerleri işaretleyip gerekli formları doldurmak kalıyor.
  Hoşbuld-- Welcome?

  Kabul ediyorum. Nereyi imzalayacağım?


  Ve son aşama kredi kartı bilgilerinizi teslim ettiğiniz an.

  Amerikan iTunes Store'a Kaydolma

  "Türkiye'ye gelmişken neden Amerikan iTunes Store'u tercih edelim?" diye soranlar olabilir. Biz yorumlarda sorulmadan bu soru cevaplayalım istiyoruz: Avantajları çok daha fazla. Öncelikle telif hakları nedeniyle birçok yazılımın Türkiye mağazasında bulunmadığını belirtmemiz gerekiyor. Amerikan mağazasına üye olmak sırf bu açıdan bile daha avantajlı.
  Öte yandan Türkiye mağazasında bulunmayan müzik film ve dizi bölümleri satın alma ile film kiralama gibi özellikler Amerikan mağazasında büyük fırsatlarla sunuluyor. Her hafta seçtikleri bir filmi 0.99$'a kiralayabiliyorsunuz ve her hafta seçtikleri bir müziği ücretsiz indirebiliyorsunuz. Ayrıca Amerika'da yayınlanan dizileri de TV'de yayınlandıktan hemen sonra ister normal ister yüksek çözünürlükte izleyebiliyorsunuz.
  Üstelik nereye bakacağınızı bilirseniz (*öhm*eBay*öhm*) iTunes kredilerini yarı fiyatına kadar ucuz alabiliyorsunuz. Yani 50$'lık bir krediyi 25$'a 100$'lık bir krediyi 50$'a 200$'lık bir krediyi 100$'a bulmak mümkün. Fakat Amerikan iTunes Store'a kaydolmak Türkiye'dekine kaydolmak kadar kolay değil tıpkı çünkü Türkiye'deki gibi kredi kartı istiyor kaydolurken ve o kredi kartının Amerika'daki bir adrese kayıtlı olması gerekiyor. Ama tıpkı her şey gibi bunu da aşmanın yolu var üstelik 34 bedava şarkıyla birlikte geliyor!
  Öncelikle iTunes'un en altındaki ülke seçiminin "United States"i gösterdiğinden emin olmamız gerekiyor.

  Daha sonra tunecore.com/freealbum adresine girip sitedeki büyük mavi kutudan "CLICK HERE FOR YOUR CODE!" düğmesine basıp aynı kutuda çıkacak olan kodu görüyoruz. Normalde iTunes'daki Quick Links kısmından Redeem'e basıp kodu oraya girmemiz gerekir fakat bu sitede kodun hemen altındaki "Redeem at iTunes" bağlantısına basmak bizim için bu işlemleri otomatik yapacak.
  "Redeem at iTunes" linkine basınca iTunes kendisi açılacak.

  DÜZENLEME: Bu kampanya bittiği için artık böyle bir seçenek yok fakat herhangi bir "ücretsiz" yazılımı veya şarkıyı satın almaya basıp aşağıdaki adımları aynen uygulayabilirsiniz.
  Bundan sonra ise Türkiye iTunes Store kaydındaki sondan ikinci ve üçüncü seçeneğin aynıları fakat İngilizce olarak karşınıza çıkacak. Ardından gelen "kredi kartı bilgisi girme" ekranından ise en sondaki "None" seçeneğini seçeceksiniz.
  Normalde "None" seçeneği çıkmıyor fakat Tunecore'dan alacağımız ücretsiz şarkılar için hesap bilgisi de isteyemez.

  Aşağıda ise iki adet seçenek önemli. "State" ve "Zip Code." Zip Code'u ve State'i uyumlu seçmelisiniz örneğin 57536 Zip Code'u South Dakota'ya aittir o zaman o alan kodunu yazacaksanız ona göre eyalet seçmek de durumundasınız. Eyaletler ve posta kodlarını bu siteden bakarak karşılaştırabilirsiniz. Sadece "California"yı seçmemeye çalışın yoksa vergiye tabi tutulabilirsiniz.

  Kaynak:ceplab.com








 2. 2
  Ziyaretçi
  bana şifre uydururmusunuzz bir tane şifre bile kabul etmiyo

 3. 3
  Ziyaretçi
  minumu yaş sınırını karşılamadığınızdan oluşturualamıyor diyo ben 30 yaşındayım

+ Yorum Gönder
iphone hesap açma,  iphone hesap oluşturma resimli anlatım,  iphone hesabı açma,  itunes ücretsiz hesap açma resimli anlatım,  iphone hesap açma resimli anlatım