Bilgisayar Ögretmenliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Bilgisayar Ögretmenliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Bilgisayar Ögretmenliği

  Reklam  Bilgisayar Ögretmenliği

  Forum Alev
  BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği- Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği- Bilgisayar Öğretmenliği- Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği 8 yıllık zorunlu eğitim yasasının kabulu ile Dünya Bankası’nında katılımlarıyla ilk ve ortaöğretim kurumlarımız eğitim teknolojisinin zorunlu kıldığı araç ve gereçleri ile donatılmaya başlanmış, pilot okul uygulamaları ülkemizin dört bir yanında başarıyla uygulanmıştır.

  Bu yükseköğretim programlarınında amacı, her kademe ve türde temel eğitim ve lise düzeyindeki öğretim kurumlarında öğretim teknolojisi laboratuarlarının sorumluluğunu alacak, bilgisayar destekli öğretim ve öğrenim konusunda okullardaki ihtiyaçı karşılayacak ve diğer branşların öğretmenlerine yardımcı olabilecek bilgi ve beceriye sahip öğretmenler yetiştirmektedir.

  Lisans eğitimi süresi 4 yıldır. Mezunlar “Bilgisayar Öğretmeni” ünvanı alırlar. Bu programlardan mezun olanlar, resmi ve özel öğretim kurumlarında yada bilgisayar kursu veren özel kurslarda öğretmen olarak görev yapabilirler. Ayrıca bilgisayar üreten ve pazarlayan özel kuruluşların bilgi – işlem merkezlerinde çalışabilirler.

  Bölümde okutulan dersler

  Bölüm öğrencileri lisans eğitimleri süresince matematik, genel biyoloji, genel kimya, fizik, genel programlama, programlama dilleri, işletim sistemleri ve uygulamaları , bilgisayar ağları ve iletişim , eğitimde ınternet uygulamaları gibi derslerde eğitim görmektedirler. Ayrıca öğretmen olmak için gerekli formasyon dersleride okutulmaktadır.
 2. 2
  candiamond28
  Üye

  --->: Bilgisayar Ögretmenliği

  Reklam  Bu bilgi ne vakit paylaşıldı bilgim yok. Emeğin için teşekkür ederim fakat eski bir bilgi bu bilgide değişiklikler olduğunu bildirmek isterim.
  "Diğer branşlardaki öğretmenlere, bilgisayar desteği sağlamak" yalnızca Bilgsayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Mezunu olarak Bilgisayar Öğretmeni Ünvanını almış kişinin işidir. Bu bütün Bilgisayar Öğretmeni Ünvanı veren bölümlerden yalnızca Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü kısa adıyla BÖTE Mezunları ekstra olarak diğer bölümlerden ayırt etmek adına ÖĞRETİM TEKNOLOĞU ünvanını alırlar.
  Öğretim Teknoloğunun okullarda kendilerine ait odaları, bilgisayar labratuarları vs... vardır. Bilgisayar Öğretmenliği yapmazlar. Yani derslere girmezler. Bölümde okutulan derslerde de yenilikler meydana geldi. Artık Genel Biyoloji, Genel Kimya derleri okutulmuyor.

  Eğitim Formasyon dersleri, Genel Matematik, Genel Fizik, Yazılı Anlatım, Sözlü Anlatım, Tarih vs... anlatılıyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi