Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği

  Reklam  Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği

  Forum Alev
  GEMİ MAKİNALARI İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünün amacı, gemi makinelerinin işletmelerinin teknik kadroları ile sosyal bilimler eğitimi almış işletmeci arasındaki ilişkiyi kurabilecek niteliklere sahip yönetim elemanları yetiştirmektir.

  Ülkemizin coğrafi konumu itibariyle üç tarafının denizlerle çevrili olması, her türlü kara taşımacılığına son yıllarda alternatifler üretilmek istenmesi bu meslek dalına duyulan gereksinimi artırmış, buda denizcilikle ilgili uzman kadroların yetiştirilmesi zorunluluğunu doğurmuştur.

  Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünde eğitim süresi 4 yıldır. Eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar, Gemi Makineleri İşletme Mühendisi unvanı ve lisans diploması almaya hak kazanırlar.

  Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri, deniz işletme şirketlerinde, liman ve liman işletme kuruluşlarında, uluslararası sularda çalışan acenta ve şirketlerde, gemilerde, denizcilikle ilgili her türlü alanda çalışabilirler. Bölüm, son yıllarda gelişen bir sektör olarak, mezunlarına oldukça geniş çalışma olanakları sunar.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği

  Reklam  gemi makinaları kendine has elektronik ve makinaların bütünleştiği makinalardır ve özel olarak imal edilirler bunun için eğitim alınan dört yıllık Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği dalında lisans diploması verilir+ Yorum Gönder
gemi makineleri işletme mühendisliği forum
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi