Maliye

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Maliye ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Maliye

  Reklam  Maliye

  Forum Alev
  MALİYE Maliye bölümü, Maliye teorisi, Mali İktisat, Bütçe ve Mali Planlama, Mali Hukuk Anabilim dallarından oluşmaktadır. Bu anabilim dallarını kapsayan konular dört yıllık lisans eğitimi boyunca öğrencilere verilmektedir.

  Maliye bölümünden mezun olan öğrencilerde Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Merkez Bankası, KİT, DPK, Sayıştay ve Bankalar gibi kamu kurum ve kuruluşlarında ve özel kuruluşlarda üst düzey yöneticilik için gerekli bilgi birikimi oluşturulması amaçlanmaktadır. Bunun yanısıra maliye bölümü mezunları hesap uzmanı, banka müfettişi, maliye müfettişi, vergi memuru gibi görevler alabilir. Ayrıca mali müşavirlik veya muhasebe bürosu açarak serbestte çalışabilirler.

  Bölümde okutulan dersler: Maliye bölümünün ilk iki yılında temel iktisat dersleri okutulurken, son iki yılında ise kamu borçları, bütçe, vergiler, mahalli idareler maliyesi ve maliye politikaları ile değişik mali sistemler hakkında teorik ve pratik bilgiler öğretilir.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Maliye

  Reklam  dört yıllık eğitim sonunda alınan eğitimde maliye adı üstünde mali konularla ilgili eğitim alınmaktadır yapılacak meslek grupları arasında vergi memurluğu hesap uzmanlığı müfettişlikler mali müşavirlik gibi meslekler yer almaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi