Sistem Mühendisliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Sistem Mühendisliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Sistem Mühendisliği

  Reklam  Sistem Mühendisliği

  Forum Alev
  Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte mevcut kaynakların yetersizliğinin ortaya çıkması; eldeki kaynakların en kazançlı ve etkili bir biçimde kullanılmasını çok önemli bir hale getirmiştir.

  Artık günümüzün mühendisleri hem teknisyen hem de yönetici olmak durumundadır.

  Sistem mühendisliği bu profilin mühendislik ve bilgisayar tarafı biraz daha ağır basan şeklidir. Bir sistem mühendisinden beklenen yalnızca endüstride değil, iş dünyasının diğer bütün sektörlerinde oluşan karmaşık sistemlerin tasarımını, üretimini ev bakımını, zaman ve maliyet unsurlarını da göz önünde bulundurarak gerçekleştirmesidir.

  Günümüz dünyasında mühendislik, artık klasik mühendislik anlayışının bir adım daha ötesinde teknik, biyolojik, sosyolojik, çevresel, endüstriyel, politik,finansal ve ekonomik sistemlerden en az birkaçını birleştiren bir konumdadır.

  Sistem mühendisliği bu karmaşık ama bir o kadar da birbirleriyle bütünleşmiş olan sistemlerin analizini yapmak için gerekli tüm temel kavram, araç ve metodları öğrenciye sunar. Günümüzde karmaşık sistemlerdeki koordinasyonu ve doğruluğu sağlamanın ayrılmaz bir parçası olan bilgisayar da, bu eğitimin diğer bir ana öğesidir.

  Sistem mühendisi kimi zaman herhangi bir fabrikadaki bir prosesin en doğru ve etkili biçimde sağlarken diğer yandan da bu prosesin çevreye olan etkileşiminden fabrikanın bütçesine kadar uzanan derin bir ilişkinin her aşamasında görev alabilmektedir. Buna göre bir sistem mühendisine bir fabrikada yalnız atelyeye veya laboratuara girip çalışır nede herhangi bir grafiği çıkartmak için bilgi toplar. Onu bir potada eritip daha mükemmele eriştirir.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Sistem Mühendisliği

  Reklam  sistem mühendisliği deyince bir işyeri düşünün mevcut şartlarda üretim yapan fakat teknoloji gelişimi ile bu işyeri bir takım otomasyona geçmeli yani bilgisayar destekli üretime geçmeli işte bunun sağlanması için yetiştirilmiş kişilere deniliyor sistem mühendisi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi