Uygulamalı Takı Teknolojisi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Uygulamalı Takı Teknolojisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Uygulamalı Takı Teknolojisi

  Reklam  Uygulamalı Takı Teknolojisi

  Forum Alev


  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programının Amacı : Uygulamalı takı teknolojisi programının amacı takı tasarımı ve yapımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Uygulamalı takı teknolojisi programında temel sanat eğitimi, teknik resim, sanat tarihi, meslek kimyası, takı tasarımı, takı yapım teknikleri dünya takı tarihi gibi dersler okutulur.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi için Gereken Nitelikler : Uygulamalı takı teknolojisi programında okumak isteyenlerin, gözleri ve elleri sağlam ve güçlü tasarım, çizim ve sanat yeteneği yüksek, estetik görüş sahibi, dikkatli titiz kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte ilerlemeyi kolaylaştırıcı bir özelliktir.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programının Bulunduğu Üniversite ve Fakülteleri :

  DUMLUPINAR KÜTAHYA MESLEK YÜKSEKOKULU
  MERSİN MERSİN MESLEK YÜKSEKOKULU
  MARMARA TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Uygulamalı takı teknolojisi programını bitirenlere "Takı Teknikeri" ünvanı verilir. Takı teknikerleri kuyumculuk sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde takı ana modellerinin tasarımını, dökümünü, tesviye, parlatma ve taş mıhlama işlemlerini yapar. Çalışma kapalı ve iyi aydınlatılmış ortamlarda yürütülür.

  Takı Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Takı teknikerleri kuyumculuk alanında özel sektörde ücretli olarak çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Uygulamalı Takı Teknolojisi

  Reklam  Üniversitelerin kolları arasında yer alan bu branşın süresi 2 yıldır.Buradan mezun olanlar takı ve tasarım alanında çalışacak insanları eğitirler ve onlara meslek öğretirler.Daha çok yabancı turist gelen bölgelerde iş imkanları daha fazla olmaktadır.+ Yorum Gönder
takı,  takı yapma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi