Telekomünikasyon mühendisliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Telekomünikasyon mühendisliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Telekomünikasyon mühendisliği

  Reklam  Telekomünikasyon mühendisliği

  Forum Alev
  Küreselleşen bilgi toplumunun bireyleri arasında bağlantı kurulmasını sağlayabilecek, hızlı ve yüksek kaliteli veri aktarma kapasitelerine talebin sürekli artması bu alanda araştırma ve geliştirme etkinliklerinin hız kazanmasına ve telekomünikasyon mühendisliğinin gözde bir meslek alanı olmasına neden olmuştur. Programlar yazılım ve donanım temellerini içeren derslerle desteklenmektedir. Bu mühendislik disiplininde haberin üretimi, dağıtımı ve algılanması esastır. Ses, veri görüntü ve TV sistemleri, lokal alan ve diğer bilgisayar haberleşme ağları bu disiplinin ana uygulama alanlarıdır. Ayrıca radar ve uzaktan algılama teknikleri önemli işleme uygulamalarıdır.

  Öğrenciler öğrenimleri süresince doğrusal cebir, genel kimya, olasılık ve istatistik, telekomünikasyona giriş, diferansiyel denklemler, elektrik devre temelleri, malzeme, insan ve toplum bilimleri, elektronik, veri yapıları, yazılım prensipleri, kontrol sistemleri gibi derslerin eğitimini alırlar.

  Bu bölüm mezunlarına "Telekomünikasyon Mühendisi" unvanı verilir. Enformasyon teknolojisine ilişkin alanlarda kolaylıkla iş bulabilirler. Mezunlar yurtiçi veya dışında hızla büyüyen telekom ve internet şirketlerinde lider konumunda çalışabilir. Ayrıca Alcate, Teletaş, Netaş, Siemens, TRT, Aselsan, Avea, Turkcell, Vodafone gibi gsm firmaları, Tübitak, sivil ve askeri devlet kuruluşları ile, bilgisayar ve diğer özel sektör kuruluşlarında görev alabilirler.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Telekomünikasyon mühendisliği

  Reklam  İnsanlar arasındaki uzaklığı önemsemeden resim, yazı gibi çeşitli bilgileri telefon ve internet gibi iletişim araçlarıyla kolay iletim sağlamasına çalışan ve bu konuda araştırmalarını yapan bir meslektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi