Uçak Teçhizat Bakım Meslek Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Uçak Teçhizat Bakım Meslek Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Uçak Teçhizat Bakım Meslek Hakkında Bilgi

  Reklam  Uçak Teçhizat Bakım Meslek Hakkında Bilgi

  Forum Alev
  Programın Amacı: Uçak teçhizat bakım programının amacı, uçaklardaki elektrik ve elektronik cihazların yapımı, akımı ve onarımı işlerini yürütecek elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Uçak teçhizat bakım programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda fizik ve matematik gibi temel dersler yanında, uçak bilgisi, malzeme ve imal usulleri, uçak elektriği, alet teorisi, uçak gövde sistemleri, otomatik uçuş, kontrol sistemleri gibi meslekle ilgili dersler okutulur.

  Gereken Nitelikler: Uçak teçhizat bakım programına girmek isteyen bir kimsenin, başta fizik olmak üzere temel bilimlere ilgili ve bu konularda başarılı, mekanik ve göz el koordinasyonu yeteneği yüksek, dikkatli ve sorumlu bir kimse olması beklenir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Uçak teçhizat programını bitirenlere "Uçak Teçhizat Bakıcısı" ünvanı verilmektedir. Bu alanda eğitim görenler hava limanlarının ve terminal binalarının ve uçakların elektrik ve elektronik sistemlerinin, motor dışındaki diğer teçhizatın kurulması, bakımı ve onarımı ile ilgili işleri yürütür.

  Çalışma Alanları: Uçak teçhizat bakım programını bitirenler Ulaştırma Bakanlığına bağlı hava limanlarında ve terminallerde görev alabilirler. Bu elemanlar, edindikleri teknik bilgiyi benzer alanlarda değerlendirebilirler.

 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Uçak Teçhizat Bakım Meslek Hakkında Bilgi

  Reklam  Uçak Teçhizat Bakım Mesleği adındanda anlaşılacağı üzere uçaklar için tasarlanan tüm elektronik malzeme veya mekanik malzemelerin bakım onarım ve tamirinden sorumlu kişilerin mesleğidir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi