İş görüşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden İş görüşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  İş görüşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler

  Reklam  İş görüşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler

  Forum Alev
  İş görüşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler

  1. İş görüşmesine gitmeden önce görüşmeye gideceğiniz firma hakkında mutlaka bilgi edinin.” Neden bizimle çalışmak istiyorsunuz?” şeklinde gelebilecek herhangi bir soruya şirketle alakalı anekdotlarla abartıya kaçmadan açıklama yapmak sizinle görüşen kişinin üzerinde olumlu bir iz bırakacaktır.

  2. Kıyafet seçimi önemli başvurduğunuz pozisyona ve firmaya uygun renk ve tarzda kıyafetler seçmek karşıdaki kişinin sizin ciddiyetinizi anlaması açısından önemli olacaktır. Kıyafetleriniz mutlaka temiz ayakkabılarınız boyalı olmalı.

  3. Görüşmeye giderken mutlaka yanınızda kalem küçük not defteri ve mendil bulundurun. Mülakatı yapan kişi sırf sizi denemek için kalem vermekte yavaş davranıp hazırlıklı olup olmadığınızı test edebilir. Kayıt edilecek bir şey varsa cep telefonunuza değil deftere kayıt edin. Ajanda götürmek en uygunu olur.

  4. Görüşmeye mutlaka zamanında gidin. Çünkü karşı taraf sizi beklemekten mutlu olmayabilir. Ve karşı tarafın mutsuzluğu size yansıyacaktır.

  5. Görüşmeye firma için olduğu kadar kendiniz içinde hazırlık yapın. Cvnizde yazdığınız bilgiler mutlaka doğru olsun. Cvinizi gitmeden bir kez gözden geçirin. Cvniz de yazılan hiç bir şey için cevap verirken tereddüt etmeyin.

  6. Eğer cvnize İngilizce biliyorum diye yazdıysanız özgeçmişinizi İngilizce olarak çalışın. Muhtemelen İngilizce olarak kendinizden bahsetmenizi isteyeceklerdir.

  7. İş görüşmesi esnasında içecek ikram edilirse tercihinizi sudan yana kullanın ve asla sigara içmeyin.

  8. Görüşme sırasında kendine güvenen ancak ukalalığa kaçamayan bir üslup kullanın. Sorulan sorulara düşünmeden cevap vermeyin düşünme süresini fazla uzatmayın.

  9. Konuşurken göz temasından kaçınmayın. Cevapları karşıdaki insanın gözlerine rahatsız etmeyecek tonda bakarak cevap verin.

  10. görüşme süresince sinirlenmeden sakin cevaplar verin. Duruma göre karşıdaki kişi sizi sinirlendirmeye çalışabilir. Unutmayın ki bu bir sınav ve sinirlenerek sınavı kaybedebilirsiniz.

  En önemli konu iş konusunda kendinizi yetiştirmek nitelikli bir eleman ve buna bağlı olarak nitelikli bir cv oluştrumak iş konusunda önünüze çıkacak bir çok engeli kolaylıkla anlaşmanızı sağlayacaktır. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: İş görüşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler

  Reklam  İş görüşmesine giderken temiz ve düzgün giyinmeli ve konuşmalarımız açık ve kendinden emin olmalıdır.Çok heyecan yapmak bize zarar verir.Bunu unutmadan davranışlarımızı da saygılı olmalıyız.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi