Bugün kü Modifiyeli Arabamız

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Modifiyeli Arabalar-Parçalar Bölümünden Bugün kü Modifiyeli Arabamız ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ahfa
  Özel Üye
  Reklam

  Bugün kü Modifiyeli Arabamız

  Reklam  Bugün kü Modifiyeli Arabamız

  Forum Alev
  Nissan

  Müzik tutkunu...
  Murtaş Elektronik'in şov amacıyla modifiye ettiği Nissan Skystar 4x4'ün kardeşleriyle arasında 'birkaç yüz desibel' fark var...

  Amerikan menşeli filmlerde tanışıklığımızın arttığı pikaplar giderek ülkemizde de yaygınlaşıyor. Ticari amaçlarının dışında, dört tekerlekten çekiş sistemleriyle tüketicinin kalbini kazanan bu otomobiller, zengin donanım listeleriyle de dikkat çekiyor.

  Genelde ailenin bu üyeleri doğada zaman geçirmeyi seven maceraperestler tarafından tercih ediliyor. Bu haftaki modifiye konuğumuz Nissan Skystar 4x4’te bu otomobillerden birisi… Ancak Murtaş Elektronik Skystar’ı ne ticari amaçlarla ne de hafta sonu kaçamakları için satın almış. Şirketin amacı aracı hareketli bir konser salonuna dönüştürmek olmuş. JVC Otomobil Ses ve Görüntü Sistemleri’nin Türkiye temsilcisi olan Murtaş Elektronik son teknolojiye sahip ses ekipmanlarını araçta kullanmaktan çekinmemiş. Araç geçtiğimiz yıl Tüyap Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen fuarda ilk kez modifiye tutkunlarının beğenisine sunulmuş.

  Yapılan modifikasyon listesi oldukça kabarık. İlk etapta pikabın boş olan arka kısmına uzaktan kumandayla açılıp kapanabilen bir kapak eklenmiş. Kapanan bagaj bölümünün tabanına dokuz adet subwoofer yerleştirilmiş. Bu subwooferlar JVC’nin CS-WG 1000, CS-WG 1200 ve CS 645 kodlu ürünlerinden seçilmiş.

  Subwooferları beslemek içinse yine dokuz adet JVC KS-AX7300 kodlu amfiler tercih edilmiş. Kapağın üst kısmınaysa mid-tiz takımı konumlandırılmış. Ayrıca bir çift JVC monitöre bu bölümde yer verilmiş. Nissan Skystar 4x4’ün iç mekanına geçildiğinde modifikasyon işleminin sadece bagajla sınırlı kalmadığı fark ediliyor. Otomobilin tüm müzik sistemi ana ünite olarak isimlendirilen JVC KD-DV5000 olarak belirlenmiş. Sistemin en önemli özelliği DVD, VCD, CD ve MP3 formatlarını destekliyor olması. İç mekandaki dikkat çeken bir diğer unsursa ön koltukların arasında tavana yerleştirilen 9 inç büyüklüğündeki KR-MR 9000 serisi monitör oluyor. Bunun haricinde iç mekanda beş adet daha 6.5 içlik JVC monitör kullanılmış. Bu monitörler orta konsola, güneşliklere ve arka koltuk kafalıklarına konumlandırılmış.

  Torpidoya gömülen on ikili JVC CH X202 kodlu VCD değiştirici iç mekanda sinema ortamı yaşanmasını sağlıyor. Aracın kapı içleri fiberden özel olarak imal edilmiş ve JVC marka mid tiz takımı yerleştirilmiş. Murtaş Elektronik bagajdaki subwoofer ve amfi setiyle yetinmemiş ve arka koltukların arasına bir adet subwoofer, üç adette amfi konumlandırılmış. Tüm bunlara ek olarak sistemi JVC KV-C10 TV Tuneri eklenerek otomobil içinde TV izleme imkanı yaratılmış. Müzik sisteminin haricinde iç mekandaki koltuklar sportif versiyonlarla değiştirilmiş. Dış tasarımdaysa içeride kullanılan müzik sistemlerine uygun olması amacıyla JVC stickerlarına yer verilmiş. 2. 2
  AyhaN
  Emekli

  --->: Bugün kü Modifiyeli Arabamız

  Reklam  saĞol arkadaşım bu modifiye süper ne kadar istiyon bu otoya :D+ Yorum Gönder
modifiyeli nissan skystar,  modifiye tutkunları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi