İşte %100 Türk malı spor otomobil

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motorlu Araçlar Dünyası Bölümünden İşte %100 Türk malı spor otomobil ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  İşte %100 Türk malı spor otomobil

  Reklam  İşte %100 Türk malı spor otomobil

  Forum Alev

  Malkoçlar A.Ş. ile Ostim Sanayici ile İş Adamları Derneği (OSİAD) Güçbirliği A.Ş, Türkiye'nin ilk yerli ve spor otomobil "Etox"u üretmek için işbirliği kararı aldı.

  Malkoçlar A.Ş'ye ait Ertex Plaza'da düzenlenen basın toplantısıyla işbirliği kararını açıklayan ve aynı zamanda otomobili yapan girişimci olan Malkoçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Malkoç, "bu proje önce benim hayalimdi, şimdi Ostim ve tüm Türkiye'nin hayali olacak" dedi.

  Türkiye halkının kendine ait bir otomobil markasının olmadığının altını çizen Malkoç, ilk yerli ve spor otomobili üretmenin bu nedenle oldukça heyecan verici olduğunu söyledi.

  Etox'un üretim projesinde yer alan İç Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Genel Başkanı Mehmet Akyürek Akyürek de Etox'un yüzde 100 yerli olduğunu, akü, dövme parçaları, farları ve kauçuklarının Anadolu sanayicisi tarafından üretildiğini belirtti.

  Etox'un üretilmesi sürecinde 1 tasarımcı, 2 makine mühendisi, 1 uçak mühendisi ve 20 teknik mühendis olmak üzere 20 teknik personel çalıştı.

  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Otomotiv Ana Bilim Dalı akademisyenleri tarafından, Otomotiv Teknolojileri Ar-Ge Merkezinde (OTAM) 33 ayrı testten başarıyla geçen Etox, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca verilen ERT40 araç tip onay belgesine de sahip.

  OSİAD Güç Birliği A.Ş, Etox için şimdiden Avrupa ülkelerinden müşterilerin de yer aldığı 500 siparişin verildiğini bildirdi.
  kaynak:haber3
 2. 2
  muamma.şair
  Bayan Üye

  --->: İşte %100 Türk malı spor otomobil

  Reklam  Gerçekten çok güzel fakat etox nedir ya Türkçe'de 'x' diye bir harf yok madem yapıyorsunuz bir şey tam olsun madem Türk malı adı da Türkçe olsun bu ülke ne zaman düzelecek :S 3. 3
  tango
  Üye
  Gerçekten çok güzel fakat etox nedir ya Türkçe'de 'x' diye bir harf yok madem yapıyorsunuz bir şey tam olsun madem Türk malı adı da Türkçe olsun bu ülke ne zaman düzelecek
  al bendende o kadar,,türk malıymışşş pöhhhhhh!!!! ama doğru aküsü,kauçuğu ve farları türk malıymış yaa oda yeter :( 4. 4
  barisbaris
  Üye
  Sonunda bir şey üretiyoruz oleeyyyyyyyyy çocuklar gibi sevindim

 5. 5
  kordan
  Emekli
  kapımın önüne koymam :D

+ Yorum Gönder
sport arabalar ucuz
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi