Muhasebe ile ilgili bilgi - muhasebe programı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Muhasebecilik Bölümünden Muhasebe ile ilgili bilgi - muhasebe programı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Reklam

  Muhasebe ile ilgili bilgi - muhasebe programı

  Reklam  Muhasebe ile ilgili bilgi - muhasebe programı

  Forum Alev
  Muhasebe ile ilgili bilgi - muhasebe programı

  Muhasebe programı
  , kamu ve özel sektör işletmelerinde hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesi için, muhasebe alanında gerekli olan ara insan gücünü yetiştirir. Muhasebe programını bitirenler kamu ve özel sektörde görev yapabilirler ya da kendilerine özel muhasebe bürosu açabilirler. Muhasebecilik mesleğinde ilerleme yetenek ve bilginin başarılı bir çalışma ile kanıtlamasına bağlıdır.

  Muhasebe Programının Amacı : Muhasebe programında, kamu ve özel sector işletmelerinde hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesi için muhasebe alanında gerekli olan ara insan gücünü yetiştirir.

  Muhasebe Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Muhasebe programı temel muhasebecilik bilgi ve becerilerini vermeye yöneliktir. Son yılda öğrenciler staj çalışmaları yaparak bilgi ve becerilerini uygulama alanında denerler. İki yıl içerisinde genel matematik, genel muhasebe, daktilografi, işletme, pazarlama, maliye, ticaret matematiği, borçlar hukuku,maliyet muhasebesi, banka muhasebesi, ticaret hukuku,envanter, bilanço, vergi hukuku, iş hukuku, yapı muhasebesi, şirketler muhasebesi gibi meslek dersleri verilir.

  Muhasebe için Gereken Nitelikler : Muhasebeci olmak isteyen bir kimsenin genel akademik yetenek ve sayısal düşünme yeteneğine sahip olması gerekir. Muhasebe programını seçen bir kişinin ayrıca sosyoloji ve psikoloji alanlarına ilgi duyması, sabırlı, dikkatli ve düzenli bir kimse olması beklenir.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Muhasebe ile ilgili bilgi - muhasebe programı

  Reklam  Muhasebe; işletmelerin mali nitelikteki işlemleri ve olayları para ile ifade edilmiş şekilde kaydeden, sınıflandıran, özetleyerek rapor eden ve sonuçlarını bildiren dal yada kişilerin işi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi