Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz..

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Mustafa Kemal Atatürk Bölümünden Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  P®øƒєﻛﻛíøиαL
  Usta Üye
  Reklam

  Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz..

  Reklam  Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz..

  Forum Alev
  ATATÜRK'ÜN SON SÖZLERİ

  Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey “Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın” diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak “VE ALEYKÜMÜSSELAM” diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT)

  Peki, o sırada Atatürk’ün yanında bulunanlar telaş ve çaresizlik içerisinde kıvranırlarken ve hiç gereği yokken Atatürk’ün “VE ALEYKÜMÜSSELAM” demesinin anlamı ne olabilir diye bir soru akla gelebilir. Böyle bir sorunun yanıtını Kur’an ayetlerinden öğrenelim. İşte Kur’an’ın söyledikleri:


  “Rabbimiz Allah’tır” dedikten sonra dosdoğru yolu izleyenlerin ölümleri anında melekler yanlarına gelirler: ‘Korkmayın, üzülmeyin, size söz verilen cennetle sevinin. Dünya yaşamında da, ahiret yaşamında da biz sizin dostunuzuz. Cennet’te canınızın çektiği ve istediğiniz her şey, esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın bir ikramı olarak size sunulur’ diye kulaklarına fısıldarlar.” (Fussilet Suresi 30,31,32)
  “ İyiliklerini içeren kitabı sağ tarafından verileceklere, melekler: ‘SELAMÜN ALEYKE’ derler.” (Vakıa Suresi 90,91)
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz..

  Reklam  10 kasım 1938 tarihinde vefat eden Atatürk son zamanlarında hastalanmış ve her insan gibi hayata veda etmiştir.Onu Türk ulusu için yaptığı çalışmalar ve özgürlük hareketleri devam edecektir.+ Yorum Gönder
atatürkün ölürken son sözleri,  atatürk ölürken son sözleri,  ünlülerin ölürken son sözleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi