Atatürk'ün Yasaklı "Türkiye'nin Kalbi Ankara" Belgeseli

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Mustafa Kemal Atatürk Bölümünden Atatürk'ün Yasaklı "Türkiye'nin Kalbi Ankara" Belgeseli ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Atatürk'ün Yasaklı "Türkiye'nin Kalbi Ankara" Belgeseli

  Reklam  Atatürk'ün Yasaklı "Türkiye'nin Kalbi Ankara" Belgeseli

  Forum Alev


  Atatürk'ün Yasaklı Ankara Belgeseli

  Çankaya Köşkü'nün internet sitesinden izlenemeyen "Türkiye'nin Kalbi Ankara" belgeseli Atatürk'ün isteğiyle çekilmişti !

  Yıllardır hiçbir yerde gösterilmeyerek yasaklı kalan belgeselin çekimi Atatürk’ün özel isteğiyle oldu. Atatürk’ün Cumhuriyet’in 10. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir belgesel çekilmesini istemesi üzerine Sovyetler Birliği’ne teklif götürüldü ve genç yönetmen Sergey Yutkoviç Türkiye’ye gelerek belgeselin çekimlerine başladı.

  Atatürk'ün isteği üzerine 1934 yılında çekilen ancak gösterildiği gece yayından kaldırılan ve 39 yıldır bir daha yayınlanmayan "Türkiye'nin Kalbi Ankara" belgeseli Çankaya Köşkü'nün internet sitesinde yayınlanıyor. Ancak sitenin server'larının yetersiz olmasından dolayı yaklaşık 55 dakikalık bu videoyu izlemek mümkün olmuyor. Google videodan bu belgeseli izleyebilirsiniz:

  http://video.google.com/videoplay?do...26280761&hl=en
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Atatürk'ün Yasaklı "Türkiye'nin Kalbi Ankara" Belgeseli

  Reklam  sebep nedir neden yasaklanıyor memleket adına bir sakınca olmalıki yasaklansın neticede konusu belli cumhuriyetin onuncu yılı dolayısiyle çekilmiş+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi