Atatürk’ün Gençlik Ve Gençler ile ilgili Sözleri

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Mustafa Kemal Atatürk Bölümünden Atatürk’ün Gençlik Ve Gençler ile ilgili Sözleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Atatürk’ün Gençlik Ve Gençler ile ilgili Sözleri

  Reklam  Atatürk’ün Gençlik Ve Gençler ile ilgili Sözleri

  Forum Alev
  ATATÜRK’ÜN GENÇLİK VE GENÇLER İLE İLGİLİ SÖZLERİ


  « Bütün ümidim gençliktedir. »

  « Muhterem gençler, hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır : Galip olmak, mağlup olmak. Size Türk gençliğine bıraktığımız vicdanî emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız… »

  « Gençler! Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk ; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz. »

  «Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. »

  « Gençliğin çalışkan, duyarlı ve milliyetçi yetişmesi esas dileklerimizdendir. Gençlik her türlü faaliyetlerinde Cumhuriyet kanunlarına ve Cumhuriyet kuvvetlerinin usul ve kurallarına uymaya da dikkatli olmalıdır. »

  « …Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlâtları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere, yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yükselme idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. Biz de bunu görmekle bahtiyar olacağız… »

  « Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnum ve mesudum. » 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Atatürk’ün Gençlik Ve Gençler Ile Ilgili Sözleri

  Reklam  Atatürk'ün gençler için söylediği en güzel sözler gençliğe hitabesidir. Burada nasihatler ve tavsiyeler bulunmaktadır.Ata gençlere çok önem vermiş cumhuriyetin devamı için onlara çok güvenmiştir. 3. 3
  Ziyaretçi
  Gençliğe hitabe bir yol göstergesi gibidir.+ Yorum Gönder
atatürkün gençlerle ilgili sözleri,  ataturkun genclerle ilgili sozleri,  atatürkün gençler ile ilgili sözleri,  Atatürkün gençlik ile ilgili sözleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi