BLack MetaL..

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Müzik Türleri ve Enstrümanları Bölümünden BLack MetaL.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  BLack MetaL..

  Reklam  BLack MetaL..

  Forum Alev
  Black metal heavy metal'in alt-türü olan bir müzik türüdür.

  Black metal’in ilk temsilcileri –türe isim babalığı yapan “Black Metal” adlı albümünün yapımcısı da olan- Venom, Mayhem, Hellhammer, Mercyful Fate, Bathory ve Celtic frost gibi gruplardır. Black metal günümüzdeki biçimini ise büyük oranda Darkthrone, Enslaved, Burzum, Mayhem, Immortal ve Emperor gibi Norveçli grupların etkisiyle almıştır.

  Özellikleri
  Şarkı sözleri genelde satanizmle ilgili ve paganizm gibi diğer okült konulardan oluşur.
  Gitarlar yoğun olarak bozunmuştur (distortion’lanmıştır).

  Davullar hızlı ve agresif bir tonda olup, “blast beat” olarak adlandırılan aynı parçaya (zil, trampet vb…) defalarca üst üste hızlıca vurulması biçiminde yapılan yöntemle çalınmıştır.

  Gitarlar hızlı ve yinelemeli çalınmıştır (gitarın tıpkı ud gibi çalındığı tremolo yöntemi olarak adlandırılır).

  “Scream vocal” olarak adlandırılan, seslerin derin ve içten bir böğürtü olarak duyulmasını sağlayan, ses tellerini titreştirmekle gerçekleştirilen vokal yöntemi kullanılmıştır. Hızlı perküsyon yapılmıştır. Müzikte yinelemeler yoğundur ve soğuk ve hüzünlü bir atmosfer hissedilir.

  Black metal gruplarını diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise eskiden daha yoğun olarak kullanılan “corpse paint” adlı, yapanın çürümekte olan bir ceset ya da bir veba kurbanı gibi gözükmesini sağlayan özel bir tür siyah ve beyaz makyajdır. Bu makyaj ve black metal müzisyenlerinin tüm Dünya’da yaygın olarak takma sahne adları kullanması müzisyenlerin kimliklerinin saklanmasına yardımcı olur.


  Türkiye'de
  Başlıca tanınmış Türk black metal grupları arasında Ehrimen, Episode 13, Moribund Oblivion, Nord av Snafells, Ominous Grief, Raven Woods, Sadistic Spell, Sagu, Satanic Verses ve Witchtrap sayılabilir.

  (İçerik bilgisi:Bu dökümanın tüm içeriği http://tr.wikipedia.org/wiki/ adresinden alınmıştır.)
 2. 2
  sweettears
  Usta Üye

  --->: BLack MetaL..

  Reklam  Bir de Infected adında bir black metal grubu var.Breathless Kiss On The Lips Of Melancholia adlı albümleri tavsiye edilebilir.2000 yılı tarihli albüm bayan vokallerin yanında melodik bir yapıya sahip.Bence dinlenilesi melodik black metal:) 3. 3
  nightrage
  Yeni Üye
  teşekkürler bilgiler için ama grind core ve swedish death tarzimdir :p bir zamanlar Dark Throne Fanıydım ... bazı yerlerde nikim SetheriaL dir :p onceleri koyu black metal hayranıydım su sıralar duruldum simdi ne metalle ilgilenirim nede baska muziklerle .. ama bildigim kadariyla Witchtrap dagilali cok oluyor aynı sekilde Ehrimen'de dagilmisti bu satanizm muhabbeti sonucunda ... İnfected iyi muzik yapardi ama hepsi cradle taklitcisiydi :) baska bir farklari yoktu kendine özgü bir gurup vardi arkadas dedigim kisilerin bizim izmirde Ziggurat isimli ama oda cok kısa sürede dagilmisti :p black metal dinleyecekseniz her zaman Dark Throne En İyisidir Derim ... hım birde Satyricon'u unutmamak lazım :p 4. 4
  lizmark
  Yeni Üye
  türk black metal grupları içinde black omen de war..

  black metalciler %99.9 eşcinsel olmaz ama Mayhem'deki Maniac gaydi..

  Eğer birisi Mayhem'i seviyormusun derse sadece Mayhem`den hoşlandığını söyle.çünkü Maniac gaydi.

 5. 5
  sweettears
  Usta Üye
  ahaahaa çok ilginç sağol sakata gelmeyelim de'mi:)

 6. 6
  metal-girls
  Yeni Üye
  cradle of filth, dimmu borgir, emperor,marduk,mayhem
  en ii black metal gruplarındandırlar
  çok manyak müzik yapıolar hastayım bu gruplara ya...

 7. 7
  deathriver
  Yeni Üye
  cradle of filth black metal yapmıor. black gothicin en extremini yapıolar.

  türkiyeden black metal episode 13 black omen moribund oblivion satanic verses başkası dinlenmez.

  dimmu çok piyasa oldu ama şarkıları süper özellikle progenies of the great apocalypse - kings of the carnival creations - the serpetine offering - sorgens kammer hepsini saydım :P

  black eskiden takılıodm artık kaldıramıorm ara sıra takılıorm heavy power hardrocka kaydık (:

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi