Ve Bitti Sabrım; Bitirdiniz..

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Nefret - İhanet Bölümünden Ve Bitti Sabrım; Bitirdiniz.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Ve Bitti Sabrım; Bitirdiniz..

  Reklam  Ve Bitti Sabrım; Bitirdiniz..

  Forum Alev
  Kırılmış, incitilmiş bir kadının duyguları...

  Evet;
  Uzun zaman oldu, ne zaman başladım bilemiyorum, yavaş yavaş parçalanıyordum ve yabancılaşıyordum kendime.
  Talandı yüreğim, artık tek yutkunduğum hıçkırıklardı, tüm gayretimle tutunduğum yaşam dalımdan her defasında bir parmağımdı kırılan ve yarınlardaki boşluğa düşüşümü görüyordum...

  Oysa;
  Çoktu umutlarım, her ilmeğindeydi dantellerimin, etaminin her deliğinden geçirmiştim olmazlarımı ve düğümlerini umuda bağlamıştım, o kadar çoktu ki çeyizim, her kırılan umuda bir yenisini çıkartacaktım sandığımdan.

  Ne yazık ki;
  Hırsızı çoktu hayatın, her soygunda yılmadım yenisini koydum yerine, hazırlıklıydım aslında o yüzdendi yüreğimin zenginliği, bir çoğunuzun saflık derecesi dediği kadar duygu hazinem vardı ve ben bu hazineyle kenar mahallesinde oturuyordum hüznün.

  Ve bitti sabrım, BİTİRDİNİZ.

  Tepkisiz, birilerine, bir şeylere dur diyemeyecek kadar duyarsızdınız. Tepki verilmesi gereken bir anda, gözlerinizi kaçırdınız hep, oysa bir sesti beklediğim, haksızlık yağmurlarında ıslandım. Dolulardı bazen canımı yakan, yine de çıkartmadınız at gözlüklerinizi. Yaslamıştınız sırtınızı benim sevgi zenginliğime ve çıkmıyordu hiç sesiniz. Benim yangınlarımda içiyordunuz keyif kahvelerinizi ve zaman mangalında küllenmesini istiyordunuz. Hesaplamadınız hiç bu küllerin bir gün savrulacağını ve belki de üzerinize bulaşacağını.

  Ahh fukara kimlikler!
  Siz hiç kendiniz oldunuz mu? Olamazdınız, çünkü daha çıplak ayak dolaşıyorken yaşıtlarınız, siz prangalıydınız zaaflarınıza. Körü körüne zincirleriyle bağlıydı göbek bağınız, mahkumdunuz bu sultanlığa. Hırslıydı diktatörünüz. Doğacak çocuklarınızı bile ipotek altına almıştı bir kaç fire vererek. Bazen hesapları ters çıkıyordu kimliklerini teslim etmeyenlerle; ya yıldırılıyor, ömür boyu mahkümiyet ile, ya da idama mahkum ediliyordu. Boyun eğmeyenler ise, kırık kanadıyla özgürlüğüne uçuyordu.

  Şimdi;
  Son kalanı çıkartıp sandığımdan, yılların hatrına, son çeyizimi de seriyorum önünüze.

  Soruyorum size, diktatörünüz öldüğünde ya da etkisiz kaldığında, yarattığı canavarların ne kadar canınızı acıtacağını ya da canlarınızın acıtılışının seyrinde kaldığınızda ne yapacağınızı?

  İç savaşınızda, kim galip gelirse gelsin, yine kaybı yaşayacağınızı, hırslarınızın bittiğinde, kaybettiklerinizin hesabını kendinize verebilecek misiniz?

  Benim sorularım bu kadar.
  Diliyorum ki sizin kendinize soracaklarınız çok daha fazla olur. Çünkü ben artık bu soyadını bıraksam da iki parçam var sizlerde ve onların canının acıtılması benim de canımı yakar.

  Bunca yıllık zaman dilimlerinden acı tatlı bir çok şeydi paylaştığımız. Umuyorum bu yazıyı önyargısız okur ve beni anlarsınız. Sizden bir tek şey isteyeceğim. Bir an beni kendiniz ya da evladınız yerine koyun, bu kadar yok sayılmayı hak ediyorsa bir İNSAN, (Sizin iddianızla hak edenlere bile hala yok saymayıp rutin ilişkilerinizi sürdürüyorsunuz) Ben de bunca yok sayılmaya verdiğim her parçamı SEVGİ´me helal ediyorum.
 2. 2
  yıldızçiçeği
  Usta Üye

  --->: Ve Bitti Sabrım; Bitirdiniz..

  Reklam  sayenizde bu tür yazıların güzelliğine vardım ve bende sizlerle paylaşmaya başladım

  buda diğerleri gibi çok güzeldi

  paylaşım için teşekkürler :) 3. 3
  nesemcim
  Emekli
  Harikasın yine ablacım....
  Sana ++Repler gelsin...:) 4. 4
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Gerçekten anlamlı bir yazıydı.

+ Yorum Gönder
sabrım bitti
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi