Mozilla Firefox'u 64-Bit Yapıyor

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Mozilla Firefox'u 64-Bit Yapıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  Mozilla Firefox'u 64-Bit Yapıyor

  Reklam  Mozilla Firefox'u 64-Bit Yapıyor

  Forum Alev
  Mozilla Firefox'ın Internet Explorer karşısındaki belki de tek eksiği de bir sonraki sürümde ortadan kalkıyor.


  Mozilla'nın web tarayıcısı Firefox pazar payına bakıldığında belki Internet Explorer'ın gerisinde olabilir fakat birçok yönden onun önüne geçebiliyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan Firefox 3.5, HTML 5, XHTML ve SVG gibi Internet Explorer 8'in destek vermediği birçok standarda desteğini esirgemiyor.

  Ancak Internet Explorer 8'in Firefox 3.5'in önüne geçtiği bir nokta var. Mozilla henüz Firefox'un 64-bit'lik sürümünü resmi olarak yayınlamadı. 2008 yılında Makoto takma adlı bir geliştirici Firefox 3.0'ın 64-bit'lik sürümünü hazırlamıştı. Aynı geliştirici Firefox 3.5'in de 64-bit'lik sürümünü yaptıktan sonra şimdi de bir sonraki sürüm olan 3.6 için de 64-bit çalışması yapacağını duyurdu. Ancak bu sefer bu yeni 64-bit'lik sürüm Mozilla tarafından da resmi olarak sunulacak.  64-bit'lik sürümün avantajları arasında daha verimli bellek kullanımı, şifreleme kullanan sitelere daha hızlı erişim gibi şeyler bulunuyor. Ayrıca yapılan testlerde de 64-bit'in daha hızlı olduğu ortaya çıkıyor.

  Firefox 3.5 için çıkan 64-bit yamasının bazı dezavantajları da yok değil. Mozilla'nın eklenti sistemi 32-bit'e göre tasarlandığı için bu konuda bazı sorunlar yaşanıyor. Firefox 3.6'da resmi olarak 64-bit sürümü olacağı için bu sorunların ortadan kalkacağını söyleyebiliriz.

 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Mozilla Firefox'u 64-Bit Yapıyor

  Reklam  Mozillanın bu desteği sayesinde 64 bitlik işletim sistemleri de rahat bir nefes alacak gibi gözüküyor zira bu sayede 64 bit işletim sistemler 32 bitlik programları kullandıklarında sıkıntı çekmekte+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi