Türk Telekom ADSL'de ortak kullanıma SAVAŞ AÇTI...

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Türk Telekom ADSL'de ortak kullanıma SAVAŞ AÇTI... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  Axes
  Yeni Üye
  Reklam

  Reklam  Alıntı şeyda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ... ADSL ortak kullanımın birçok tehlikeyi de beraberinde getirdiğinin altını çizen Doyuran, "Bir apartmanda bir abone var diyelim. Bu abone 10 ayrı daireye hat çekmiş olabiliyor. Hattı alanlardan biri bir başkasına taciz edici veya farklı bir şekilde mesaj attığı ve bu maili alan kişi şikayetçi olduğu taktirde savcılık bizden mailin atıldığı IP numarasının tespitini istiyor. IP numarası sadece ADSL hattını alan kişide olduğu için otomatik olarak bu mailin cezasını kendisi yüklenmiş oluyor. Çünkü ADSL hattını ortak kullananların IP numarası olmuyor. Bu nedenle ADSL müşterisi otomatik olarak kendisi sorumlu oluyor ve verilecek cezayı kendisi yüklenmek zorunda kalıyor" dedi.
  Adam resmen üfürmüş. Birisi bir ara sürekli virüslü email gönderiyordu. O kadar usandırdı ki ip'sini ilini ilçesini tespit ettim. Telekoma başvurdum. Dava açsanız dahi maddi zarar gördüğünüzü ispatlayamazsınız ve savcılık hiç bir şey yapmaz dediler.
  Sonuçta iş başa düştü ve artık virüslü email gönderemiyor... :)
  ForumAlev

 2. 14
  Axes
  Yeni Üye
  Alıntı sgokbulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  arkadasım parası telekoma odenıyomu odenıyo bu telekomu bağlamaz tek bağlantıdan 100 kişiye hat veririm kime buna ben karar veririm telekom değil ayrıca şunuda unutmasınlar en pahalı interneti ve telefon görüşmeleri yalnızca türkiyede geçerli dikkatinizi buraya çekerim.
  Böyle bir şeyi savunamazsın. Sen abonelik dağıtma yetkisine sahip değilsin ki! Sen vermeyeceksin ki adam Telekom'dan abonelik alsın.
  Hem internetin pahalı olmasıda bu konuyu değiştirmez. Adam beğenmiyorsan kullanma, zorla abonelik vermiyorum ya der... 3. 15
  driwer
  Üye
  sağolasın kardeş bilgi için bizim başımızda var bu olay insallah birşey olmaz 4. 16
  Axes
  Yeni Üye
  Arkadaşlar,
  dün telekomdan yazı gelmiş. "Hattınızı 2.3. kişilere dağıttığınız tespit edilmiştir. Derhal bu kabloları sökerek iptal etmeniz, aksi takdirde hattınız iptal edilecektir... vs." diye.
  Malum loglardan nete giren ip ve mac adreslerini tespit edebiliyorlar...

 5. 17
  sycron
  Üye
  bu konu hakkında bi yasak getirmeleri imkansız.düşünsenize ADSL modem alan birine nerede bağlanacaksınız kaç kişi bağlanacaksınız diye soru sorduklarını telekom pazar payını arttırabilmek için böyle bir çalışmaya girebilir hatta kullanıcıları tespit edebilirler ama hatlarını iptal edeceklerini sanmıyorum çünkü bu hamle pazar payını arttırmak yerine aksine düşürür.

 6. 18
  Axes
  Yeni Üye
  Ben risk almadım ve komşuya bağladığım hattı söktüm. Zaten benden çok kullanıp kotayı dolduruyorlardı. :)

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Genel Oyunlar [Arşiv] - Sayfa 12 - Türkiyenin İnternet Cafecilere
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi