Twitter Nasıl Türkçe Yapılır - Twitter Türkçe Üyelik

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Twitter Nasıl Türkçe Yapılır - Twitter Türkçe Üyelik ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ORKUN
  Usta Üye
  Reklam

  Twitter Nasıl Türkçe Yapılır - Twitter Türkçe Üyelik

  Reklam  Twitter Nasıl Türkçe Yapılır - Twitter Türkçe Üyelik

  Forum Alev
  Twitter Nasıl Türkçe Yapılır - Twitter Türkçe Üyelik

  Twitter'ın şu ana kadar türkçe kullanımı için çıkmış bir eklentisi bulunmamaktadır.Fakat burada vereceğimiz birtakım bilgil ile işin mantığını kavrayacaksınız.İlk olarak internet tarayıcınızı açın ve twitter.com adresine gidin. Ekranın hemen ortasında “Get Started-Join!” butonunu göreceksiniz. Ama durun, hemen tıklamayın. Sağ üstte kırmızı renkli “Watch a video!” butonunu seçin. Açılan videoda altyazı seçenekleri arasında Türkçe’yi seçin ve izleyin. Bu ön keşfi de tamamladıysanız artık üyelik aşamalarına geçebiliriz.

  Get Started-Join! butonuna tıklayarak açtığınız ekranda 5 satırlık kısa bir form göreceksiniz. Buraya sırayla adınız, Twitter’da kullanmak istediğiniz kullanıcı adınız (genelde hemen herkes gerçek adını tercih ediyor), şifreniz ve sizi biri takip listesine eklediğinde bilgilenebilmeniz için e-posta adresinizi yazıyorsunuz. Alttaki çerçeve içerisindeki iki kelimeyi de son satıra yazıp “Create my account” butonuna tıkladığınızda işlem tamam demektir.

  Twitter Kullananları Bulmak

  Twitter kullanıcılarını bulmanın tek yolu sağda solda logosunu, bilgisini görmek yoluyla değil elbet. Sitenin üst tarafında görebileceğiniz Find People linki işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Burada Find on Twitter sekmesi isim aratmanızı sağlarken, hemen yanındaki Find on other networks bölümü, Gmail, Hotmail, Yahoo gibi servislerdeki adres listenize davet gönderebilmenizi sağlıyor. Dilerseniz Invite by email seçeneğiyle arkadaşlarınızın e-posta adresini yazarak davet gönderebilirsiniz. Son seçenek olan Suggested Users ise o an için önerilen Twitter hesaplarını listeliyor. Daha ayrıntılı arama yapmak isterseniz search.twitter.com adresi sizleri bekliyor.

  Twitter'a Mesaj Göndermek

  Yazı yazmayı biliyorsanız Twitter'ı kullanamamanız için bir sebep yok. Tek yapmanız gereken sayfanın üst tarafındaki boş alana 140 karakteri geçmeyen mesajı yazmak ve alttaki update butonuna tıklamak, hepsi bu. Dilerseniz cep telefonunuzdan da m.twitter.com'u ziyaret edip güncelleme yapabiliyorsunuz. Böylece örneğin trafikte ilerlerken karşılaştığınız bir kazayı bildirip diğer Twitter kullanıcılarının bölgeden geçerken dikkatli olmasını sağlayarak sosyal hizmet kategorisinde bir iş bile yapabilirsiniz.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Twitter Nasıl Türkçe Yapılır - Twitter Türkçe Üyelik

  Reklam  Eskiden bu da bir sorundu ancak yeni twitter bu sorunuda ortadan kaldırdı gerçi ben pek takılmam ama takılanlar hastası olmuş neredeyse tüm hayatlarını internet sitelerinde geçiriyorlar+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi