Her çocuk mutlaka anaokuluna gitmeli midir?

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Her çocuk mutlaka anaokuluna gitmeli midir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  Her çocuk mutlaka anaokuluna gitmeli midir?

  Reklam  Her çocuk mutlaka anaokuluna gitmeli midir?

  Forum Alev
  3 yaşından itibaren her çocuğun anaokuluna gitmesi önerilmektedir. Ülkemizde bir çok devlet okulunun anasınıfı mevcuttur ve her geçen gün de yaygınlaşmaktadır.
  Ancak çevresinde anaokulu bulunmayan ailelerin okul öncesi döneme ait çocuk yayınlarını takip etmelerinde yarar vardır.
  Anaokulları için üretilen ünite dergileri veya kavram öğreten ve bir çok beceriyi geliştiren bir çok yayın mevcuttur.
  Bunları takip edip günlük bir program dahilinde çocukların masa başında çalışmaya alıştırılmaları el becerilerinin geliştirilmesi ve mümkün olduğunca yaşıtlarıyla bir arada oyun oynama olanağı sağlanması gerekmektedir.

  Ayrıca çocuk eğitimi ve gelişimi konusunda anne-babalar için hazırlanmış yayınların okunması anne-babalara çocuğun eğitimi sırasında ortaya çıkabilecek olası problemlerle baş etme becerisi kazandıracaktır.
  Okumak öğrenmek çalışmak konusunda anne-babanın çocuğa örnek olması ve çocukta öğrenme isteği uyandırması önemlidir. Ülkemizde bir çok çocuk eline kalemi ilkokula başladığı gün almaktadır. Çocukların öğrenebilmeleri ve beceri geliştirebilmeleri için onlara fırsat verilmesi teşvik edilmesi ve örnek olunmasının önemi unutulmamalıdır.

  Çocukların çok küçük yaşlarından itibaren onların becerilerini geliştirecek oyun malzemelerinin alınması-sağlanması önemlidir.
  Anne-babaların çocukların gelişim dönemlerindeki zihinsel ihtiyaçları konusunda bilgilenmeleri ve bu konuda bol bol okumaları gerekmektedir.
  Ancak bu yolla çocukları için en uygun oyun malzemesini bulabilirler ve onları kendi ilgileri ve becerileri doğrultusunda eğitebilirler.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Her çocuk mutlaka anaokuluna gitmeli midir?

  Reklam  her çocuk ana okuluna gitmesi uygundur. ana okuluna giden çocuklar ilk okula daha kolay alışırlar. ana okulunda yapılan çocuğun el becerilerini geliştirir. sosyalleşerek paylaşmayı öğrenir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi