Bir Şeyleri Ölçme

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Bir Şeyleri Ölçme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Bir Şeyleri Ölçme

  Reklam  Bir Şeyleri Ölçme

  Forum Alev
  Bir Şeyleri Ölçme
  Ölçme bizim her zaman sürekli yaptığımız bir şeydir, bundan dolayı bir şeyleri karşılaştırmak için kullanabileceğiniz çok sayıda matematik kelimeleri içerir: büyük ve küçük, geniş ve dar,uzun ve kısa, ağır ve hafif.

  Çocuklar uzunlukları veya zamanı veya ağırlıkları karşılaştırmakla ilgilenebilirler. Sık sık büyük kelimesini ağır, geniş, ve yüksek anlamında kullanma eğilimindedirler. Çocuklar, mümkün olduğunca çok farklı kelimeler öğrenmek ve kullanabilmek için değişik yollarla ölçme oyunları oynamaya ihtiyaç duyarlar.

  Büyük mü?, uzun mu?, geniş mi?, ağır mı?, dolu mu ? gibi konuşmaları sürekli yaparız. Çocuklarınızla sizde günlük hayatınızda sistemli olarak ölçme hakkında konuşarak onların hızla öğrenmelerine yardımcı olabilirsiniz ? :

  - Taşımak için torbanın ne kadar ağır olduğunu, bir yere yetişmek için ne kadar az vaktinizin kaldığını veya evinizden oyun parkına yolun ne kadar uzun olduğunu konuşun.

  - Ona içinde mukayeselerin/ölçmelerin olduğu hikayeler okuyun.

  - Eline bir şerit metre vererek evin içerisindeki şeyleri beraber ölçün ve bunun üzerinde konuşun.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Bir Şeyleri Ölçme

  Reklam  Çocuklara ölçüleri öğretmenin en kolay yollarından biri oyun ve oyuncaklarla öğretmektir. Parklarda sokaklarda çocuklarımıza eğlenceli bir şekilde şekilleri göstererek ölçüleri tanıtabiliriz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi