Nasıl Hissediyorum ? - Kavram Geliştirme

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Nasıl Hissediyorum ? - Kavram Geliştirme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Nasıl Hissediyorum ? - Kavram Geliştirme

  Reklam  Nasıl Hissediyorum ? - Kavram Geliştirme

  Forum Alev
  Nasıl Hissediyorum ? - Kavram Geliştirme
  Gün boyunca bebekler pek çok değişik duygular hissederler. Bebeğinizin hislerini ifade etmesine yardım edebilirsiniz. Ne kadar iyi anne babalar olsak da bebekler sinirlenir, üzülür ve sıkılır. Duyguları tanımlamak, bebeğinize öfke nöbetleri ve gözyaşları olmadan duygularını ifade edebilme yolu verir.

  Ağlayan bebeğinize “Ağlama, şimdi geçecek” yerine “Canın acıyor biliyorum. Bunun için üzülüyorsun. Annenin öpmesine izin ver” veya büyükannesini gördüğü için heyecanlanan bebeğinize “ işte bak büyükanne” yerine “hey, büyükanne, çok heyecanlandın değil mi?” diyerek duygularını adlandırmasına yardımcı olabilirsiniz.

  Bebeğinizin duygularını adlandırma fırsatlarını kaçırmayın. Bu şekilde onu gerçekten dinlediğinizi ve anladığınızı da göstermiş olursunuz. Duyguları adlandırarak aynı zamanda bunları neden hissettiği konusundan da bahsedersiniz. Bu da kavramsal gelişimi destekler.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Nasıl Hissediyorum ? - Kavram Geliştirme

  Reklam  bebeklerinde hisleri vardır. bebeklerde sinirlenir ağlar ve heyecanlanır. bebeğimizin bu duygularını anlayarak yaklaşmalıyız. bebeğimizin neler hissettiğini anladığımızı ona açıklayarak zaman içerisinde kavramının geliştiğini göreceksiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi