Bluz ve Hırkası İkili

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Örgü Tunik ve Kazaklar Bölümünden Bluz ve Hırkası İkili ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Cansu_Su
  Üye
  Reklam

  Bluz ve Hırkası İkili

  Reklam  Bluz ve Hırkası İkili

  Forum Alev
  Bluz ve Hırka Modeli  İKİLİ TAKIM
  Pirinç örgü ve düz örgü kullanarak hazırlayabileceğiniz ikili takımı,

  sonbahar aylarının değişen hava koşullarında birlikte
  ya da tek olarak da kullanabilirsiniz.
  Anchor "Truva"

  HIRKA

  MALZEMELER:
  ANCHOR "Truva"
  El Örgü İpliği
  Yaklaşık 400 gr. Renk: 707 Pembe
  5 numara 1 çift örgü şişi
  4 adet düğme

  BEDEN: 36-38. Büyük beden için ölçüler parantez içindedir.

  Kullanılan örgüler:
  Pirinç örgü - Düz örgü

  Ölçü:
  26 ilmek - 38 sıra= 10 cm2

  UYGULAMA:

  Arka: 4 numara örgü şişine 108 (114) ilmek atarak, 12 sıra pirinç örgü örün. 13. sıradan itibaren düz örgü örerek, örgüye devam edin. Örgü boyu düz örgüden itibaren 35 cm. - 132 sıra uzunluğa ulaştığı zaman, koltuk kesimi için iki kenardan her 2. sırada 1 kere 3, 2 kere 2 ve 3 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 18 cm. - 70 sıra olduğu zaman arka yaka kesimi için, örgü ortasından 20 (22) ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için ortadan kenara doğru sonraki her 2. sırada 2 kere 5 (6) ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 20 cm. - 76 sıra olduğu zaman kalan 24 ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ tarafı da örün.

  Sol ön: (Giyildiği zaman)
  4 numara örgü şişine 59 (91) ilmek atarak, 12 sıra pirinç örgü örün. 13. sıra başında motif örgü ortasına gelecek şekilde 24. (25.) ilmekten itibaren verilen motif şemasını takip ederek örgüye devam edin. (Motif kenarında kalan ilmekler düz örgü örülecek). Sıra sonunda 8 ilmeği pirinç örgü örmeye devam edin. (8 ilmeklik pirinç örgü, sol ön bantı olarak örgü sonuna kadar devam edecektir). Bu örgü düzeni üzerinden örgüye devam edin. Örgü boyu pirinç örgüden itibaren 35 cm. - 132 sıra olduğu zaman koltuk kesimi için sol kenardan her 2. sırada 1 kere 3 (4), 2 kere 2 ve 3 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Koltuk kesimi ile aynı zamanda ön "V" yaka kesimi için ön ortasında 8 ilmeklik bant örgüsünün 8. ilmeği ile birlikte her 4. sırada 17 (18) kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 20 cm. - 76 sıra olduğu zaman koltuk kenarından, omuz için 24 ilmeği bir kerede kesin. Şişte kalan 8 ilmeklik bant örgüsünü arka yaka bantı için, pirinç örgü örmeye devam edin. Örgü boyu omuz kesiminden itibaren 7.5 cm. - 28 sıra (8.5 cm.- 32 sıra) olduğu zaman bütün ilmekleri bir kerede kesin.

  Sağ ön: Sol önde uygulanan işlemleri ters uygulayarak, sağ önü örün. Bu arada sağ ön bant üzerine etek ucundan "V" yaka kesimine kadar eşit aralıklarda 4 adet düğme iliği açın.

  Kol: İkisi de aynı şekilde örülecek.
  4 numara örgü şişine 50 ilmek atarak, 12 sıra pirinç örgü örün. 13. sıradan itibaren düz örgü örerek, örgüye devam edin. Düz örgünün 1. sırasından itibaren kol şeklini verebilmek için iki kenardan her 9. sırada 16 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Örgü boyu düz örgüden itibaren 40 cm. - 150 sıra olduğu zaman, kol yuvarlağı için iki kenardan her 2. sırada 1 kere 3, 1 kere 2, 20 kere 1 ve 5 kere 2 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu kol yuvarlağından itibaren 15 cm. -56 sıra olduğu zaman kalan 12 ilmeği bir kerede kesin.

  Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip, nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Ön parçalarla birlikte örülen, arka yaka bantını, arka yaka kenarına gizli dikiş ile dikin. Arka yaka ortasını birleştirin. Yan dikişleri ve kol alt dikişlerini birleştirin. Kolları yerlerine takın. Düğmeleri yerlerine dikin.
 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Bluz ve Hırkası İkili...

  Reklam  Bluz ve Hırkası İkili

  Bluz ve Hırkası İkili....jpg

  Bluz ve Hırkası İkili...1.jpg+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi