Su Yeşili Örgü Ceket

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Örgü Tunik ve Kazaklar Bölümünden Su Yeşili Örgü Ceket ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Su Yeşili Örgü Ceket

  Reklam  Su Yeşili Örgü Ceket

  Forum Alev
  Su Yeşili Örgü Ceket

  orgu-ceket.jpg


  ÖRGÜ CEKET—
  SAĞ ÖN
  74 ilmek atarak düz ögü başlanır. 5 cm sonra pirinç örgüye geçilir. ( 1 düz 1 ters diğer sırada ters görünen düz, düz görünen ters almalı) Pirinç örgüye geçilen sırada sağ dügme tarafı b5 cm düz devam edilecek. Örgünün 31.cmsinde kol oyuğu için önce 4 sonra 3 – 2 ilmek kesilir.
  Düğme tarafının 40ncı cmsınde 5 cm eninde düz ilmekleri başka bir şişe veya çengelli iğneye takılır. Pirinç kısım yaka oyuğu için her sırada 1er ilmek kesilir
  Kol uzunluğu 20cm olduğunda omuzlar 11 cm kesilir. İğneye aktarılan düz örgü 5 cm yüksekliğe kadar örülüp, kesilir.
  SOL ÖN
  62 ilmek atılarak örgüye başlanır. 5cm örüldükten sonra pirinç örgüye geçilir. 31 cmde kol oyuğu için 4-3-2 ilmek kesilir. Diğer tarafta (düğme tarafı) 40 cmde yaka oyuğu için her gelişte 1 er ilmek kesilir. Kol yüksekliği 20cm olduğunda omuzlar 11er cm kesilir.
  ARKA
  109 ilmek düz örgü ile başlanır. 5 cm örüldükten sonra pirinç örgüye geçilir. 31.cmde her iki tarafın kol oyukları için önce 4er, sonra 3 er, sonra 2şer ilmek kesilir. Kol yüksekliğinin 18 cmsinde yaka oyuğu için ortadaki 43 ilmek kesilir. Kol yüksekliği 20 cm olduğ kesilir.
  KOL
  56 ilmek düz örgü ile başlanır. 5 cm düz örgüden sonra pirinç örgüye geçilir. Her 10 sırada 1 er ilmek her iki taraftan arttırılır. 39 cm de her iki taraftan önce 3 er, sonra 2şer, sonrada 1 er ilmek kesilir. 15 cm sonra ilmekler kapatılır.

 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Su Yeşili Örgü Ceket

  Reklam  Su Yeşili Örgü Ceket

  su-yesili-orgu-ceket.jpg

  Su Yeşili Örgü Ceket1.jpg+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi