Geometrik Desenli Kazaklar

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Örgü Tunik ve Kazaklar Bölümünden Geometrik Desenli Kazaklar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Geometrik Desenli Kazaklar

  Reklam  Geometrik Desenli Kazaklar

  Forum Alev
  GEOMETRİK DESENLİ KAZAK MODELİ
  46. sayfadaki model
  MALZEME: 450 gr. beyaz yün. 150 gr. yeşil, mavi ve kırmızı yün. 5 ve 5,5 numara şişler. 3 adet düğme.
  KULLANILAN ÖRGÜLER: 1)1/1 lastik. 2) Düz örgü.
  ÖRNEK: 5,5 numara şiş ve düz örgü ile 16 ilmek ve 20 sıra 10 santimetrelik bir kareye eşittir. YAPILIŞI:
  ARKA: 5 numara şiş ve beyaz yün ile 82 ilmek başlayın. 4 cm. 1/1 lastik örün (1 ilmek yüz, 1 İlmek ters). Daha sonra 5,5 numara şiş ile düz örgüye geçin (1 sıra yüz örgü, 1 sira ters). Düz örgüyle devam ederken, toplam 42 cm’de kol oyuğu İçin eksiltmelere başlayın. Önce 3 İlmek eksiltin, daha sonra sırasıyla 2 ilmek ve 3 kez 1 İlmek eksiltin. Kol eksiltmesinden 22 cm. sonra omuz İçin iki baştaki 6 ilmeği kapatın. Daha sonraki sırada 6, bir sonraki sırada yine 6′şar ilmeği kapatın. Böylece omuz için her iki taraftan 18 ilmeği kapamış olacaksınız. Kalan ilmekleriyaka için bekletin.
  SAĞ ÖN: 5 numara şiş ve beyaz yün ile 46 ilmek başlayın. 4 cm. 1/1 lastik örün. Daha sonra 5,5 numara şişlere geçin. Şu şekilde örün. ilk 6 ilmeği yine lastik iie örün. Diğer ilmekleri düz örgüyle örün, 7 cm. sonra şemayı izleyerek renk değişimlerini yapın. Şemadaki her kare 1 ilmek ve 1 sıraya eşittir, 38 cm. yükseklikte baştaki ilk 3 ilmeğin içinden 1 ilik açın. 42 cm. yükseklikte ise kol eksiltmelerine başlayın. Arkada olduğu gibi önce 3 ilmek eksiltin. Sonra 2 ilmek,2 ilmek ve 3 kez 1 ilmek eksiltin. 48 cm’de 2. iliği açın, 55 cm. yükseklikte ise yaka oyuğu için eksiltmelere başlayın. Önce 9 ilmek kesin, sonra 2 ilmek, 2 ilmek ve 4 kez 1 ilmek eksiltin. Arka ile aynı uzunlukta ilmekleri kapayın.
  SOL ÖN: Sağ ön gibi ancak simetrik olarakörün. Şemayı uygulayın. Bir de lastik bordür-de ilik açmayın.
  KOL: 5 humara şiş ve beyaz yün ile 37 ilmek başlayın. 7 cm. 1/1 lastik örün. Daha sonra 5,5 numara şişlere geçin. Düz örgü örün. Bu arada eşit aralıklarla 10 İlmek artırın. Daha sonra da yanlardan 4 cm’de bir 8 kez 1 ilmek artırın. Düz örgüye başladığınız sırada şemayı izleyin. Üçgen desenlerini renk değiştirerek koyun. 42 cm. yükseklikte kol oyuğu için 3 ilmek, 2 ilmek ve 12 kez 1 ilmek eksiltin. Kalan ilmekleri bir defada kapatın. Diğer kolu da aynı şekilde örün. HAZIRLANIŞI: Yanları dikin. Kolları kapatıp takın. Beyaz yün ile yaka çevresinden ilmekler alın. 5,5 numara şişlerle 5 cm. lastik örün. Baştaki ilk 3 İlmeğin içinden 1 ilik açın. 7 cm. sonra ilmekleri kapayın’. Yakayı ikiye katlayıp, dikin. Sol ön bordüre iliklerin karşılığına düğmeleri dikin.
 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Geometrik Desenli Kazaklar

  Reklam  Geometrik Desenli Kazaklar

  Geometrik Desenli Kazaklar.jpg

  Geometrik Desenli Kazaklar1.jpg+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi