Tığ İşi Örgü Kazak Örneği

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Örgü Tunik ve Kazaklar Bölümünden Tığ İşi Örgü Kazak Örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Tığ İşi Örgü Kazak Örneği

  Reklam  Tığ İşi Örgü Kazak Örneği

  Forum Alev
  Tığ İşi Örgü Kazak Örneği forumalev anlatımlı kazaklar


  Tığ İşi Örgü Kazak Örneği
  Malzemeler:
  - DMC Senso Merserize pamuk ipliği, Art.700
  - 10 yumak guava turuncusu, No: 1004
  - Alüminyum tığ, No:3.00


  Boyut: Beden = 40
  Gerginlik: A motifi: 7cm
  Yapılışı: Motif (halkalar halinde çalışılır):
  Halka. 1: ipliğin ucu ile bir halka yapınız, 1 zincir, 1 brit çalışın, daha sonra 7 kez şu ifadeyi yapınız:* 5 zincir, 1 brit*, başlangıçtaki zincirin üzerinden 1 çift brit ve 2 zincir atarak halkayı kapayın. Halka 2: 1 zincir, 1 brit çalışın, daha sonra 7 kez şu ifadeyi yapınız:* 5 zincir, 1 brit*, başlangıçtaki zincirin üzerinden 1 çift brit ve 2 zincir atarak halkayı kapayın. Halka 3: 1 zincir ve daha sonra 4 kez şu ifadeyi yapınız: * 1 brit, 3 zincir, daha sonra bir sonraki zincir halkasına 3 zincir, 5 zincir, 3 zincir*, ilk zincir ilmeği üzerinden bir kapatma zinciri yaparak halkayı kapatın. Halka 4-5: Önceki sıradaki zincirlerin yalnızca arka tarafından zincir alarak şemayı takip edin. İpliği düğümleyin.
  On kısım için, 6 motifin kapatma zinciri ile bir araya gelmesi sonucu oluşan bandı tamamlayın. Her bir kol için, 8 motiflik bir bant çalışın. Arka (ileri-geri sıralar halinde çalışın, önceki sıradaki yarım çift britlerin yalnızca arka kısımlarından ilmek alın): Sıra I: temel zincir olarak 106 zincir ilmeği atın, ilk yarım çift briti yapmak için 2 zincir atın ve 105 yarım çift brit ile devam edin.
  Sıra 2-14: Şemayı takip ederek, düzenli olarak 18 ilmek azaltın. Sıra 14′de 88 yarım çift brit ile sonlandınn. Sıra 15-29:88 ilmek üzerinden şekillendirme yapmadan çalışın. Sıra 30—39: düzenli olarak 18 kez artırın. Şimdi 106 ilmeğiniz olmuş oldu. Sıra 40—60: kol oyuklarını oluşturmak için, her sıranın her iki tarafında azaltma yapın: Bir kere 5 ilmek, bir kere 4 ilmek, iki kere 2 ilmek, üç kere 3 ilmek. Şimdi 74 ilmeğiniz kalmış oldu. Bi
  r sıranın başlangıcında azaltmak için, bir sonraki ilmeğin olabildiğince yakınına bir kapatma zinciri yaparak ileriye doğru çalışın (örneğin; tek bir kerede 5 ilmek azaltmak için 5 kapatma zinciri çalışın); bir sıranın sonunda çalışılmamış 5 zincir bırakın. 18 sırayı şekillendirmeden devam edin.
  Sıra 61-62: Omuz kısmını şekillendirmek için, merkezdeki 30 ilmeği ihmal edin, daha sonra boyun kısmının her iki tarafından da 22 ilmek azaltın. Ön Yanm (ileri-geri sıralar halinde çalışın, önceki sıradaki yarım çift britlerin yalnızca arka kısımlarından ilmek alın): Sıra I: temel zincir olarak 45 zincir ilmeği atın, ilk yarım çift brit yapmak için 2 zincir yapın, daha sonra 44 yarım çift brit çalışın, işi başa çıkın. Sıra 2—14: Şemada gösterildiği gibi 9 kez düzenli olarak azaltma yapın. Şimdi 36 ilmeğiniz kalmış oldu. Sıra 15-30:36 ilmek üzerinden şekillendirme yapmadan çalışın. Sıra 30—39: kol tarafında düzenli olarak 9 kez artırma yapın. Şimdi 45 ilmeğiniz kalmış oldu. Sıra 40-57: Tüm diğer sıraları eksilterek kol oyuk kısmını oluşturarak sırt kısmında verildiği gibi çalışın: bir kez 5 ilmek, bir kez 4 ilmek, iki kez 2 ilmek, 3 kez 1 ilmek. Şimdi 29 ilmeğiniz kalmış oldu.
  Sıra 57′de, boyun kısmını şekillendirmek için, bir kerede 15 ilmek azaltın, daha sonra iki kez 7 ilmek azaltın. Diğer ön-yarım parçayı da aynı şekilde yapın. Yarım-kol (ileri-geri sıralar halinde çalışın, önceki sıradaki yarım çift britlerin yalnızca arka kısımlarından ilmek alın): Sıra 1: temel zincir olarak 30 ilmek atarak başlayın. İlk yarım briti yapmak için 2 zincir atın, daha sonra 29 yarım çift brit yapın. Şimdi 30 ilmeğiniz kalmış oldu. İşi başa çıkın. Sıra 2-14: Kol kısmında değişimli iki kez 2 ilmek azaltın. Şimdi 26 ilmeğiniz kalmış oldu. Sıra 15-40: Kurulduğu gibi kabartılmış yarım çift brit çalışın. Sır
  a 41-50: Kol kısmında değişimli olarak iki kez 2 ilmek azaltın. Şimdi 30 ilmeğiniz kalmış oldu. Sıra 51-70: Kol oyuklarını şekillendirmek için, değişimli olarak sıraları azaltın: bir kez 5 ilmek, bir kez 4 ilmek, iki kez 2 ilmek, üç kez 1 ilmek. Şimdi 14 ilmeğiniz kalmış oldu. Sıra 70′i bitirene kadar dosdoğru devam edin, daha sonra ipliği kesin. Kolun ikinci yarısını da ilki gibi yapın. Daha sonra diğer kolu da aynı şekilde çalın.

  Parçaları birleştirme ve bitirme: kolun iki parçasını düz olarak 8 motifli bir bant ile birleştirin. Diğer kol için de tekrar edin. 2 ön yarım parçayı, 6 motiflik bir bant ile birleştirin. İşin ters yüzünden çeşitli dikiş yerlerini birleştirin. Boyun hattını bir brit sırası ile bitirin.
  1 – Merkezdeki çiçek
  2- Bölüm 2
  a-Omuz askısı: 140 x 4 cm (Bitirme bölümüne bakınız)
  b-Düğme için halka (Bitirme bölümüne bakınız)
  c-2 brit birlikte: her son ilmeği tığda bırakarak 2 tamamlanmamış çift brit çalışın, daha sonra 3 ilmeğin tümü birden alın. 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Tığ İşi Örgü Kazak Örneği

  Reklam  Tığ İşi Örgü Kazak Örneği

  tig-isi-orgu-kazak-ornegi1.jpg

  tig-isi-orgu-kazak-ornegi.jpg+ Yorum Gönder
tığ işi örgüler,  tığ işi kazak örnekleri,  tığ işi kazak modelleri,  örgü kazak modelleri,  tığ işi kazak örgü modelleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi