Oruç tutarken dikkat edilecekler nelerdir

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Oruç Bölümünden Oruç tutarken dikkat edilecekler nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Oruç tutarken dikkat edilecekler nelerdir

  Reklam  Oruç tutarken dikkat edilecekler nelerdir

  Forum Alev
  oruç tutarken nelere dikkat edilmeli


  Allahın rızasını kazanmak için yapılan ibadettir oruç. tuttuğumuz oruç gününün tamamını ibadetli bir şekilde geçiriyoruz demektir.

  Allah cc nün bizlere emrettiği orucu tutmamız bizim üzerimize fardır tuttuğumuz taktirde bizi Allaha daha çok yakınlaştırır.

  Oruç tutarken sadece aç kalmamalı aynı zamanda elimizi ,dilimizi,nefsimizikötü şeylerden uzak tutmalıyız yoksa Allah ın bizim aç kalmamıza ihtiyacı yoktur.


  Oruç tutarken kişi kötü söz ve davranışlardan uzak durmalı daima iyi ilişkiler içerisinde olmalıyız. yapılan kötü ve çirkin işlerin orucumuza zarar vereceğini aklımızdan çıkarmamalıyız.


  Oruç esnasında dikkat etmemiz gereken şeylerden biriside Temizliktir. ağız ve dişlerimizin temizliğine önem göstermeli ve dikkatli olmalıyız.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Oruç tutarken dikkat edilecekler nelerdir

  Reklam  Bir tek oruçluyken değil her zaman insanların dikkat etmesi gereken huylar davranışlar vardır. Fakat orucu hakkıyla taşıma ve yerine getirmek için daha da özenli olmaya çalışırız. Allah'a yakınlaşmak aç ve susuz kalmanın yanında kötü ahlaka karşı da oruç tutmaktan geçmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi