Abdülmecid Kimdir ?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Osmanlı Padişahı Biyografileri Bölümünden Abdülmecid Kimdir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aykal
  Bayan Üye
  Reklam

  Abdülmecid Kimdir ?

  Reklam  Abdülmecid Kimdir ?

  Forum Alev
  Abdülmecid kimdir ?

  Abdulmecid Han Hayatı

  Osmanlıda nice sultan ve padişahlar gelip geçmiştir çoğunun yaptıkları ortada ve günümüzde halen görünmektedir. Osmanlı zamanlarında yaşanan güzellikleri günümüzde halen duymakta ve öğrenmekteyiz.

  Kanuni sultan süleyman, Fatih sultan Mehmet, Yavuz sultan selim vb gibi Padişahlar osmanlı zamanlarının en güzel ve kendisinden çekinilen padişahlardı.

  Bu padişahlar hayatları boyunca her zaman savaş içerisinde olmuş ve harika başarılar elde etmişlerdir.
  Kendilerinin bu yaptıkları güzellikler ve harika başarıları günümüzde okumakta ve öğrenmekteyiz. Yapılan yenilikler ve yaptıkları değişimler Dünyada halen konuşulmaktadır.


  Bu yazımızda sizlere Abdulmecid Han hakkında Kısa bir yazı sunacağız.  Abdülmecid Han

  Abdulmecid: osmanlı padişahlarının 31.si olmuştur. islam halifesinin tam 96.sı olmayı başarmıştır. kendisi sultan 2.mahmudHanın oğludur.Bezmi Alem Valide Sultandan Dünyaya gelmiştir.

  Kendisi çok iyi bir tahsil görmüştür. ve fıransızca dilini öğrenmiştir. Babası 1839 yılında vefat etmiştir, ve Abdulmecid tam 17 yaşında Tahta oturmuştur.

  Abdulmecidin tam olarak devleti yönetecek bir tecrübesi bulunmamaktaydı. ve buna rağmen babasının kaldığı yerlerden devam edeceğini bildirmiştir.


  Sultan abdulmecid han devlet için herzaman büyük uğraşlar vermiş ve her zaman bu sıkıntılardan kurtarmak için çok önem göstermiştir.

  1840 yılında londra alaşması imzalanmıştır.Abdulmecid han Fransızcanın yanında , Almanca ve Arapça da öğrenmiştir. kendisi şiire,okumaya ve yazmaya aynı zamanda spor a çok düşkün birisiydi.

  Abdülmecit Efendi Dışardaki sürgününü isviçre ve paristegeçirmiştir. Paris te Kalpten vefat etti ve Oğlu kendisini mısır a Kızıda Hindistana götürmek istemiştir. ve en sonunda Pariste bir cami avlusuna gömülmüştür.
 2. 2
  FULDEM
  Bayan Üye

  Cevap: Abdülmecid Kimdir ?

  Reklam  Londra anlatmasının imzalandığı döneme denk gelmektedir. Develetin kötü durumundan endişe edip elinden geleni yapmakta olan bir padişah hayatının geri kalanını Paris'te geçirmek zorunda kalmıştır.+ Yorum Gönder
abdülmecid kısaca hayatı,  1.abdulmecit kisa hayati,  abdülmecidin hayatı kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi