Yalova Belediyesi'nden Online Dersane Hizmeti

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve Öss Bölümünden Yalova Belediyesi'nden Online Dersane Hizmeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Yalova Belediyesi'nden Online Dersane Hizmeti

  Reklam  Yalova Belediyesi'nden Online Dersane Hizmeti

  Forum Alev
  Yalova'da eğitim standartlarını yükseltmeyi amaçlayan belediye öncülüğünde hazırlanan online dershane, Güzel Sanatlar Merkezi'nde yapılan programla kamuoyuna tanıtıldı.

  Yalova Belediyesi'nin dershaneye gidemeyen veya dershanelere takviye olarak 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler için başlattığı online eğitim portalı ÖSS, SBS ve YDS'ye hazırlık çalışmalarını içeriyor. Site, öğrencilerin yanısıra veli ve öğretmenlere de istifade imkanı sunuyor.

  Kültür Dersaneleri alt yapısını kullanan sitenin, 4 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğu ve sürekli güncellendiği belirtildi. Şimdilik diğer illerden de öğrenci girişinin kabul edileceği sitede önümüzdeki eğitim yılından sonra sınırlama getirilerek sadece Yalova ilinden girişe izin verileceği açıklandı.

  www.egitim77.com.tr adlı sitede konu anlatım metinleri, konu testleri, deneme sınavları, eksik tespit sınavları, videolu ders anlatımları, online kütüphane içeriği, online sözlük, online rehberlik gibi konular yer alacak. Faydalanmak isteyen tüm öğrenciler sisteme kayıtlı olurken cep telefonlarına bir şifre gönderilecek ve bu eğitim şifresi ile eğitime hemen başlayabilecek.

  Öğrenciler ders çalışabildiği gibi testlerle diğer öğrenciler arasındaki kendi seviyesini görebilecek, sosyal ve kültürel konularda kendisini geliştirme imkanı bulabilecek. Öğretmenler, materyal desteği alabileceği gibi öğrencilerinin durumunu kontrol edebilecek, onlarla iletişim kurabilecek.

  Proje tanıtım programının kapanışında konuşan Belediye Başkan Barbaros Binicioğlu, çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yalova'yı eğitimde bir numara yapmaya çalıştıklarını söyleyen Binicioğlu, geçtiğimiz haftalarda açtıkları çocuk sitesinden sonra bu site ile eğitime katkılarını sürdürürken seçim kaygısı gütmediklerini vurguladı.

  Online eğitim platformunun içeriklerinden ücretsiz faydalanmak için www.yalova.bel.tr ve www.yalovacocuk.com sitelerinden de giriş yapılabiliyor.

  Tanıtım programına okullardan temsilen gelen idareci ve öğretmenler, böylesi büyük imkanlar sunan site hizmetlerinin daha geniş öğretmen kitlesine tanıtılması için tekrarlanması teklifinde bulundu. Başkan Binicioğlu, yeniden tanıtım programı organize edilmesi için çalışma başlatacaklarını söyledi. (CİHAN)
 2. 2
  yavuz14
  Yeni Üye

  --->: Yalova Belediyesi'nden Online Dersane Hizmeti

  Reklam  link ölmüş valla
  bir baksan diyorum 3. 3
  gökçe34
  Özel Üye
  link ölmüş valla
  bir baksan diyorum
  Konu 1 sene önceki konu olduğundan olabilir diyorum... ;)+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi