PeaceMaker: Bir İsrail Filistin Mücadelesi

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Oyun Haberleri Bölümünden PeaceMaker: Bir İsrail Filistin Mücadelesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  OR@L
  Usta Üye
  Reklam

  PeaceMaker: Bir İsrail Filistin Mücadelesi

  Reklam  PeaceMaker: Bir İsrail Filistin Mücadelesi

  Forum Alev
  PeaceMaker: Bir İsrail Filistin Mücadelesi
  Orta Doğu’nun şiddet ve nefretle sulandığı bir dönemde; barış ve sevgi yabancı kavramlar… Üzerinde yaşadığımız toprakların medeniyetin beşiği Orta Doğu ve sosyal demokrasinin beşiği Avrupa arasındaki yegane köprü olması, bizlerin de bu süreçlerden asla kandimizi ayrı tutamayacağımızın resmi adeta.
  PeaceMaker, işte böyle bir ortamda hazırlanmaya başlanmış bir strateji/ simülasyon oyunu. Geçtiğimiz günlerde ticari olarak da satışa çıkan PeaceMaker; Carnegie-Mellon Üniversitesinde okuyan İsrail, ABD ve Filistinli öğrencilerin hazırladığı ve bağımsız oyunların ünlü dağıtımcısı Manifesto Games’in dağıtımcılığını üstlendiği bir oyun.
  PeaceMaker, temel olarak bir strateji oyunu aslında. Ancak barındırdığı özellikler o kadar derin ki; oyuna bir diplomasi simülasyonu gözüyle bakmamız mümkün. Zira, PeaceMaker İsrail- Filistin mücadelesini bir bütün olarak ele alıp, oyuncuların sürecin derinine bakmalarını sağlamayı amaçlıyor. Bunu yaparken, iki tarafın tarihi perspektifini de yaşayabiliyoruz. Bir yandan gerçek hayattan alınmış haberler ve videolarla boğuşurken, bir yandan da seçtiğimiz tarafın lideri olarak diplomatik yeteneklerimizi konuşturmamız gerekiyor. PeaceMaker’da şiddet sürecini tırmandırmak da Nobel barış ödülüne kadar uzanmak da bizim elimizde.
  Demosuna buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz oyunu, İngilizce, Arapça veya İbranice olarak sadece 20$ karşılığında buraya tıklayarak sipariş edebilirsiniz. Yukarıda oyun için hazırlanmış bir oynanış videosunu izleyebileceğiniz PeaceMaker’ın USC Diplomasi Oyunları Yarışması’nı da kazandığını belirtmeliyiz.
  Sözün özü, medeniyetler arasında köprü vazifesi gören bir ülkenin gençleri olarak, PeaceMaker özellikle bizlere hitap ediyor. Oyunun bir an önce edinilip, her iki tarafla da oynanması süreci anlamak adına da büyük önem taşıyor. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: PeaceMaker: Bir İsrail Filistin Mücadelesi

  Reklam  kelime anlamı barış yapıcı ama bir siyasi oyun gibi duruyor hiç bir zaman israil ve filistin barışmaz çünkü israil işkal etmiştir filistini PeaceMaker bir video oyunu ImpactGames tarafından geliştirilen ve Windows ve Mac OS için Şubat 2007'de yayınladı.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi