Championship Manager Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Championship Manager Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Championship Manager Rehber

  Reklam  Championship Manager Rehber

  Forum Alev
  Öncelikle oyuna nasıl başlayacağınız hakkında kısa bilgiler vereceğim. 1) CD'yi takın. yok canım bu kadar da değil :))) Ama rehbere geçmeden önce buradan dünyadaki en son transferleri içeren yamayı çekin (zip dosyasını DATA klasörünün içine atacaksınız). Tamam şimdi başlayabiliriz. Oyunu açtığınızda ekrana gelen menüden "Start New Game" şıkkını seçin. Şimdi önünüze oyunun içerdiği bütün liglerin bir listesi gelecek (Ben burada kendimi örnek göstererek anlatacağım). "German" ligini seçin. Ve şimdi eğer oyunu full yüklemediyseniz, gidin bir banyo yapın, yemek yeyin ve gelin. Anca yükler :) Neyse, yükledikten sonra sizden isminizi ve isterseniz bir şifre isteyecek. Bundan sonra "German" birinci, ikinci ve üçüncü ligindeki takımların bir listesi gelecek. "Bayern München"i seçin. Sol üst köşedeki "Take Control" butonuna basın. Gerekli "evet" leri dedikten sonra, artık oyundasınız!!!
  Oyuna başlama işlemleri bu kadar. Şimdi taktik, transfer, maça başlama gibi detaylara girmeyi düşünüyorum:
  "Bayern München"i aldık. Şimdi menajer ismininizin yazdığı kısma gelin ve tıklayın. "Squad" kısmına gelin. Aman tanrım, takımdaki oyuncuların bir listesi çıktı. Hmmm, şimdi "Tactics" kısmına gelin. Oradaki taktiklerden "3-4-3" taktiğini seçin. Taktiğinizi seçtiğiniz menüde "Team Unstrection" a gelip, "pas"ı "direct" yapın, "pres"i "yes" yapın, "top çalma"yı da "easy" yapın. Şimdi takım listesine geri dönün. Takımdaki oyuncuları yanlarında yazan özelliklerine göre, yukarıdaki "GK, ML" gibi görevleri yerleştirin. Ama takımın bu kadrosuyla pek bir iş yapacağınızı sanmayın. Hemen sol menüdeki "Find Player" kısmına gelip "Player" i seçin. Orada, oyuncu aramanız için bir yer var. Oraya "Saviola" yazın. Şimdi listede çıkan "Saviola" nın üstüne tıklayın. Sağ üst köşedeki "Action" kısmından "Apporoch To Buy" deyip, 8.75 milyon dolar önerin. Daha sonra cevap size gelecek. Ve sizde haberin geldiği kısımdaki düğmelere basıp bir iki kez "evet"ledikten sonra, oyuncu size gelecek. Bir transfer böyle yapılıyor. Şimdi aynı şekilde "Rüştü"yü de alın. Alın ki "Oliver Kahn" sakatlandı mı yedekte dursun. Ona 7.5 milyon dolar verin, rahat rahat gelsin. Oyuncularınıza gelen transfer tekliflerini değerlendirmek için ise, önce çıkan haberin sol üst köşesindeki butona basın, ister "accept" ister "reject" deyin. Ama "reject" dediğiniz zaman geçerli bir sebep bulamazsanız söz konusu oyuncunun performansı düşüyor, haberiniz olsun. Şimdi gerekli transferleri de yaptık. Artık hazırız. Sanırım ilk maçınızı yapmıştınız. Bunlar hazırlık maçları olduğundan pek önemsemeyin. Yani skor pek önemli değil. Şimdi tekrar takım listesine gelin. Ve benim kurduğum kadronun aynısını kurun (soldan sağa doğru sayıcam):
  Kale: Rüştü

  Defans: Lizarazu, Anderrson (Fener'deki değil), Strunz

  Orta Saha: Salihamidzic, Mehmet Scholl, Effenberg, Zickler

  Forvet: Jancker, Elber, Saviola

  Yedekler: Paulo Sergio, Oliver Kahn, Thomas Linke, Sagnol
  Kadroyu da kurduktan sonra, artık iş bitti sayılır. Lig de başlamış olmalı. Şimdi yapmanız gereken tek şey. Sürekli "Contunie Game" deyip, maçın başlamasını beklemek. Maç başlarken bu kadrodan emin misiniz diyecek, "Elbette" deyin ve maça başlayın.
  Şimdi "Conventry Speed"i "Very Fast" yapın. "Start Match" deyip maça başlayın. Maç esnasında oyuncu değiştirmek için, "Bayern München Tactics"e gelin. Ordaki listeden, değiştirmek istediğiniz adamın numarasını, oyuna girecek olan adamın üstüne getirin. Bu kadar basit. Daha sonra "OK" deyin. Ve "Resume Match" deyip devam edin.
  "Commentry" isimli buton, istediğiniz ligi, kupayı, uluslarası maçları ve ligleri görmenizi sağlar. Artık dikkat etmeniz gereken tek şey 10 maçta bir taktik değiştirmektir. Çünkü daha fazla zamanda, oyunun AI'leri sizin taktiğinizi çözemese bile, kırmızı kart ve sakatlık gibi olaylarla takımınızı altüst eder. Bu yüzden 10 maçta bir taktik değiştirmeyi ihmal etmeyin. Bir de deplasmanlara dikkat edin ve eğer isterseniz deplasmanlar için ayrı taktik uygulayın. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Championship Manager Rehber

  Reklam  Rehberi biraz daha genişletmek isterdim ama daha fazla yazacak birşey yok. Şimdi, mesaj odalarında sıkça sorulan sorulardan bazılarına yanıt vermeye çalışıcam:
  "Work Permit" nedir?

  "Work Permit" Avrupa ülkelerinin vatandaşı olmayan oyuncular için çıkan bir belgedir. Bu belgenin çıkması biraz uzun sürebilir. Ama korkmayın, her oyuncuya izin çıkar.
  Takımım ilk 10-15 maçını iyi oynayıp, daha sonra bozuluyor.

  İlk sayfada dediğim gibi, 10 maçta bir taktik değiştirin.
  "Squad Status" nedir?

  Oyuncunun takımdaki yerini belirlemeye yarar. Her futbolcu takımda ayrı bir yer ister. O yüzden oyuncunun "Squad Status"unu belirlerken altta "Excepted By the Player" yazan ve yıldız bulunan statüyü seçin(bu her futbolcuda olmayabilir).
  "Snub" nedir?

  Oyuncunun takımdan ayrılmak istemediğini gösterir.
  Milli takım menejeri nasıl olunur?

  Yeni haberlerin geldiği kısımda örnek olarak "Turkey manager Senol Gunes is sacked" yazar ise, hemen "Turkey" e tıklayıp, "Apply For Job" deyin. Cevap size gelecektir.
  Bize menejerlik teklifleri gelir mi?

  Boştaysanız gelir. Yani en azından, bana öyle oldu.
  Bu oyunda para kazanmanın yolu nedir?

  Oyunda size her ay TV gelirleri ve her sezon sonunda bilet gelirleri ulaşır. Ama para kazanmanın en iyi yolu, Şampiyonlar Ligi veya UEFA'dır.
  Stadyumu nasıl genişletirim?

  İsminizin yazdığı yere tıklayın. "Board Confindence" yazan yere tıklayın. "Board Request" yazan yere tıklayın. "Excepted stadium" yazan yere gelin. Yönetim eğer kabul ederse cevap size gelecektir.
  Sıkça sorulan sorulardan aklıma gelenleri bu kadar.
  Son olarak, eğer bu oyundan henüz edinmemişseniz bi tane alın ki CM 00/01'e hazırlıklı olun.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi