MDK 2 Rehber

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden MDK 2 Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  --->: MDK 2 Rehber

  Reklam  Devam...

  Sniper moduna geçin ve.. Şey, bunun bir taktiği yok, ateş edin işte.. Eninde sonunda üçünü de vuracaksınız. Siz bunu yapar yapmaz odaya hayalet akvaryum kafalar dolacak. Bunları ancak sniper modunda öldürebiliyorsunuz, yani sniper moduna geçip kafalarındaki akvaryumları kırmadan ölmüyorlar. Onlarla ilgilenmenize bile gerek yok. Her silindirin altına gelip paraşütünüzü açın ve yükselin. İki silindirin içinde malzemeler var, bir tanesi ise gitmeniz gereken bir odaya çıkıyor. (Silindirin içindeki otomatik silahları unuttum değil mi? Neyse, çoktan öğrenmişsinizdir..) Odada iki tane çok büyük mavi top var. Bu büyük mavi toplar, metal bir muhafazanın içinde duruyor. Her muhafazadan dışarı da altıgen şeklinde küçük bir boru uzanıyor. Yer seviyesinde duran büyük mavi topun muhafazasının yanına gidin ve altıgen borunun içine ateş edin. Tahmin edin ne oluyor, zıplayan bir mavi top.. Evet, onu vurun. Şimdi tavandaki ikinci büyük mavi topun borusuna doğru zoom yapın, bir sniper mortal'ı o borunun içine sokmanız gerekiyor. Ve zıplayan mavi bir top daha.. Onu da vurun. Şimdi yer seviyesindeki büyük mavi topun hemen üstüne bakın, küçük bir mavi top (hayır bu zıplamıyor) var burada.. Onu da vurunca odaya dört tane akvaryum kafa giriyor ve zemindeki ızgara açılıyor. Aşağı inip ilerleyin. Yine açık alana çıkacaksınız. Karşınızdaki yola atlayıp devam edin, bu yol bittiğinde aşağıda kalan yuvarlağın üstüne atlayın. Buradaki ışınlayıcıya girin, başka bir yolun üzerine ışınlanacaksınız. Bu yolun sonundaki kapıdan girip devam edin. Çoook büyük bir odaya çıkacaksınız. Buraya girer girmez sola dönün ve yavaşça yürümeye başlayın, soldaki duvara bakıyor olmalısınız. Kısa bir süre sonra ilk mavi topunuzu göreceksiniz. Neyse ki zıplamıyor. Sniper modunda topu vurun, odaya birden bir sürü uzaylı doluşacak. Hepsini öldürün. Büyük bir enerji dalgası odanın ortasındaki yapıya çarpacak.
  Anladınız sanırım, sürekli sola doğru ilerleyerek bu mavi topları vuracaksınız, her vuruşunuzda bir uzaylı sürüsü ortaya çıkacak ve hepsini öldürünce bir enerji dalgası daha odanın ortasındaki yapıya çarpacak. Bütün mavi topları vurduğunuzda, odanın ortasında (aşağıdaki zeminde) bir delik açılacak. Aşağıya düşerseniz, odanın ortasındaki pervaneyi kullanarak yükselin, en tepedeki ışınlayıcıya girerek tekrar yukarı çıkın. Ayrıca her uzaylı dalgasını öldürdükten sonra, (odaya girer girmez hemen karşınızda kalan yerde) bir sürü malzeme sizi bekliyor olacak. Yeni bazı silahlar da göreceksiniz, kara delik el bombası (fırlattığınızda sakın yakınlarda olmayın!), laser chaingun vs.. Neyse, bütün mavi topları vurunca zeminde açılacak delikten aşağı inin ve zıplayan mavi bir top görene dek ilerleyin.. Topu vurunca, odadaki bir ızgara hava üflemeye başlayacak. Izgaranın üstüne çıkıp paraşütünüzü açarak bir üst platforma ulaşacaksınız. Bir zıplayan mavi top da burada var. Onu da vurunca bir ızgara hava üflemeye başlayacak ve.. Anladınız herhalde, bu şekilde en tepeye kadar çıkacaksınız. Sanırım 5-6 zıplayan topu vurduktan sonra çıkabiliyorsunuz en tepeye, sinirlerim bozulduğu için tam olarak sayamadım.. Bölümü bitirdiğimde dört saat aralıksız oynamış olduğumu gördüm ve bunun en az iki saati, şu topları vurmak için harcanmıştı!
  Neyse, en tepedeki kapıdan geçip ilerleyin. Artık bitiyor, merak etmeyin. Havada duran daire şeklinde dev bir platforma gelene dek devam edin. Platformun üzerine uçun, boss burada.. Platformun her iki yanındaki kubbe şeklindeki binaların içine girerek hem boss'un atışlarından korunabilir hem de buradaki malzemeleri kullanabilirsiniz. Boss, çoktan görmüş olduğunuz gibi, bölümün başından beri size ateş edip duran uzay gemisi. Onun işini bitirmek için geminin her iki tarafındaki topları vurmanız gerekiyor. Bir sniper shield'iniz varsa (ki olması gerekiyor) işiniz gayet kolay, geçin sniper moduna, takın shield'inizi, sonra da ekleştirin topların üzerine.. Geminin her iki tarafındaki bütün topları vurunca (topların hepsini gemiden ayırmanız gerekiyor, öyle bir kere isabet ettirmek yetmiyor) boss ölecek. Yani ölmeyecek de sersemleyecek.. Boşverin, neticede bölüm bitecek. Kurt baş kötü adam imparator Zizzy bilmem kimi yok etmek üzere imparatorluk sarayına doğru uçuşa geçecek..
  ForumAlev --->: MDK 2 Rehber

 2. 14
  InKusTe
  Usta Üye
  Lower East Side, 04.17 PM

  Bu uzaylılar geçen sefer olanlardan ders çıkarmışa benziyor.. "Dünyayı yok etmek için niye oraya kadar gidip süper kahramanlarla uğraşalım ki? Bombayı buradan göndeririz, Dünya da gayet güzel yok olur!" diyorlar.. Buna izin veremeyiz öyle değil mi? Tam karşınızdaki iki fasulye adamı vurup dümdüz koşmaya başlayın. İlk ayrımdan sağa sapın. Dümdüz ilerleyin, sol taraftaki duvara bakıyor olmalısınız. Üst üste konmuş metal kutular görünceye dek dümdüz koşmaya devam edin. Kutuları vurarak kırın ve içeri girin. Buradaki ızgarayı da vurarak kırın. Bir sürü büyük fasulye adamın durduğu bir odaya geleceksiniz. Birini öldürmeden diğeri ortama ışınlanıyor.. Yeteri kadar öldürdüğünüzde, odanın sağ tarafında küçük bir koridor açılacak. Buraya girip devam edin. Küçük bir odaya geleceksiniz, duvarın sağ ve sol tarafında otomatik silahlarla alarmlar duruyor, karşıdaki kapının etrafından da duman halkaları yayılıyor..
  Duman halkalarının çıktığı yerleri vurursanız, kapı açılacak. Şimdiki odada, tavandaki yuvarlak şeye ateş edin, bu odanın diğer ucundaki kapıyı açacak. Buradaki fasulye adamlar için kurşun harcamayın, sürekli yenileri geliyor. Kapıdan geçip ilerleyin. Tavanında bir sürü ekranın olduğu bir odaya geleceksiniz. Zemin de epey aşağıda hani.. Sola sapıp buradaki yolda tekrar başladığınız yere gelene kadar yürüyün, bunu boşuna yaptırmıyorum yol boyu bir sürü silah toplayabileceksiniz.. Odada uçan yuvarlak platformları görmüşsünüzdür. Üzerinde durduğunuz yolun kenarına kadar gelen mavi halkalı platformu bulun ve bununla aşağı kadar inin. Tam karşıda, mavi halkalı bir platform daha zemin seviyesine kadar iniyor. Bunun üzerine çıkın, sizi masmavi bir yolun yanına kadar çıkaracak (dev ekranların hemen altındaki küçük bir yoldasınız). Bu mavi yolun kenarına da yeşil ve kırmızı halkalı iki platform yanaşıp duruyor. İstediğiniz bir tanesine binin, sizi yukarı çıkaracak. Ekranlardan borular çıkıyor, her borunun ucunda da renkli (kırmızı, yeşil veya mavi) bir düğme bulunuyor. Platformla yukarı kadar çıktığınızda, bu düğmelerden iki tanesini göreceksiniz. Ateş edip ikisini de kırın. Tekrar mavi yola dönün. Şimdi diğer platforma (ilk önce kırmızı halkalı platforma bindiyseniz şimdi yeşil halkalıya veya tam tersi) binin ve son düğmenin de yanına uçun. Bunu da kırdığınızda, ekranlar yere düşecek ve zeminde büyük bir delik açacak.
  Aşağıya atlayarak inebilirsiniz, etrafta epey bir sağlık malzemesi var nasıl olsa. Deliğin yanına kadar gidin, aşağı bakın. Bir boru göreceksiniz. Bunun tam üstüne atlayın. Borunun iki tarafından da ince çubuklar çıkıyor. Bu çubuklardan birinin üstüne çıkın, arkanıza dönün. Borunun içine (mor-pembe ışıkla aydınlanan yere) atlayın ve ilerleyin. Üç uzay gemisinin sizi beklediği bir hangara çıkacaksınız. Üç gemiyi de vurarak yok edin, bunu yapınca bir gemi daha gelecek, yerden çok az bir mesafede havada duracak, altında bir kapak açılacak ve içinden fasulye adamlar çıkacak! Fasulye adamları öldürün, sonra kapağı kullanarak geminin içine girin ve kontrol panelindeki kırmızı düğmeye basın. Geminin lazerleri sizin için bir kapıyı parçalayacak. Aşağı inip parçalanan kapıdan geçin, ilerleyin. Yeni cicilerinizi göreceksiniz: bir roketatar ve atomik jet-pack. Atomik jet-pack kendi kendine şarj oluyor, o sarı toplardan birine ihtiyacı yok. Şimdi tam önünüzdeki yapıya bakın. Hayır, biraz daha yukarı.. Evet, uzun, ince bir dikdörtgen şeklindeki çıkıntıyı gördünüz sanırım. O çıkıntının üstüne jet-pack'i kullanarak çıkacaksınız, çıkın.. Olmadı mı? Bu yeni oyuncağı kullanmayı öğrenmek zaman alıyor, sinirinizi bozmayın bir daha deneyin.. 3. 15
  InKusTe
  Usta Üye
  Devam...

  Zaten bu ne ki, yukarı doğru daha altı kilometre yolunuz var! Çıktıktan sonra yukarı, sağ tarafa bakın. Aynı çıkıntıdan bir tane de burada var. Demek ki oraya da uçacaksınız, uçun.. Şimdi tekrar sağ tarafınıza bakın, yeşil bir duman çıkıyor. O dumanın üstüne doğru uçun, dumanı çıkaran deliğin tam üstüne konun. Bundan sonra yapacağınız şeyler aynı, hep sağa doğru uçacak ve ya bir çıkıntının ya da yeşil duman üfleyen bir deliğin üstüne ineceksiniz. Artık sağda gidebileceğiniz bir yer kalmayana dek böyle devam edin. Son uçuşunuz yukarı doğru olacak, bir sürü delik ve çıkıntının yanından uçup en tepedeki dikdörtgen çıkıntının tam üstüne tüneyeceksiniz. Şimdi kafanızı yukarı kaldırın, tepenizde ince bir kol boşluğa doğru uzanıyor. Kolun sonunda bir de platform var. Bu platformun üzerine çıkın. Yüzünüzü az önce üstünde durduğunuz dikdörtgen çıkıntıya doğru çevirin, sağa dönün. Karşıda şu an üzerinde durduğunuza benzeyen (ne benzemesi, aynısı!) bir platform var. Oraya doğru uçun. Sol tarafınızda başka bir dikdörtgen çıkıntı görene dek bu işi yapmaya devam edin, yani sürekli platformdan platforma uçun. Tabii bu kadar basit anlatıyor olmam, bu işin çok kolay olduğu anlamına gelmiyor.. Büyük ihtimalle jet-pack'inizi sürekli kullandınız, yakıtınız bitti ve aşağı düştünüz. Aynı ben! Bu aleti kullanmayı öğrenmek oldukça zor.. Kesik kesik uçarak ilerleyin, sürekli uçarsanız yakıtınız hemen bitiyor. Her platformun üzerinde durup yakıtınızın tekrar 100 olmasını bekleyin. Sürekli save etmeyi de unutmayın..
  Her neyse, solunuzda dikdörtgen çıkıntıyı gördüğünüzde durun. Dikdörtgen çıkıntının sağ tarafında, mavi platformlar var (sürekli duvarın içine girip çıkıyorlar). Önce bu platformlardan altta kalanına uçun, burada yakıtınızı tazeledikten sonra (sürekli duvarın içine girip çıkıyor, zamanlamanız iyi olsun) üstte kalan platforma uçun ve buradan da sol tarafa yönelip dikdörtgen çıkıntının üzerine uçun. Eh, biraz dinlenip güzelce save edin. Tam tepenizde, yine ucunda platform olan uzun bir kol duruyor. Ancak platformun üzerine çıktığınızda, kol aşağı doğru iniyor. Amacınız kol aşağı inmeye başlar başlamaz hemen diğerine uçup onu da aşağı indirmek ve bu şekilde başladığınız yere dönmek. Bütün kolları indirirseniz, dikdörtgen çıkıntının sağ üst tarafında kalan yerde üç-dört tane mavi platform belirecek ve bunları kullanarak bir üst seviyeye çıkabileceksiniz. Her platformun üzerinde en fazla 2-3 saniye durabilirsiniz, daha fazla durursanız çok fazla aşağı inmiş oluyor ve diğer platforma ulaşamıyorsunuz. Bu bölüm oldukça sinirinizi bozacak, itiraf edeyim ki çözümünü hazırlıyor olmasaydım ya oyunu bırakırdım ya da öbür bölüme hileyle geçerdim. Görev aşkı işte, ne yaparsınız.. Fakat bu bölümü geçene kadar harcadığım sürede Diablo II'yi bir kez daha bitirirdim yani, yazık oldu.. 4. 16
  InKusTe
  Usta Üye
  Devam...

  Her neyse, zamanlamanızın çok iyi olması gerekiyor, bir gözünüz sürekli yakıt göstergesinde olmalı ve kesik kesik uçmalısınız. Eninde sonunda başaracaksınız, tüm kollar aşağı inmiş olacak. Tekrar çıkıntının üzerine dönün. Sağ üstte kalan ilk platforma uçun, buradan bir yukarı ki platforma, buradan da bir üste ve.. En tepede, yuvarlak (ve sabit) bir platform göreceksiniz. Derhal bunun üstüne uçun ve hemen save edin, artık bitti. Karşıdaki dev kabloların üstüne uçun. Sağa dönün, buradaki ufak deliği görmüş olmalısınız. Deliğin içine girin ve ilerleyin. Çok ama çok geniş ve sonsuza kadar uzanıyormuş gibi duran bir odaya çıkacaksınız. Oda sütunlarla dolu, sütunların ortalarında elektrik dalgaları çakıyor. Zemin elektrikli, düşerseniz ölüyorsunuz. Odanın öbür ucunda da, şu an durduğunuza benzer bir platform duruyor. Yani uçarak o platforma erişmelisiniz. Ancak bazı yerlerde mola vermeden bu işi yapamıyorsunuz. Karşınızdaki ilk sütunu görüyor musunuz? Hani tam ortasında elektrik dalgaları dolanıyor.. Ona doğru uçun ve sütunun üst tarafına ateş edin. Parçalanıp kullanabileceğiniz bir platform haline gelecek. Odanın öbür ucuna kadar böyle ilerleyeceksiniz, her sütunun üst tarafına ateş et, oluşan platforma in, başka bir sütunda da aynı işlemi yap..
  Öbür uçtaki platformun üzerine böylece inin, buradaki deliğe girerek ilerleyin ve büyük, karizmatik uzaylımızla bir kez daha karşılaşın. Kurt bir önceki bölümde onu iyice dövmüştü ama işini bitirmek Max'e düşüyor. Geri sayımın ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, Dünyayı yok edecek silahın geri sayımı olduğunu belirteyim.. O sayılar sıfırlanmadan, boss'un işini bitirmelisiniz. Demo biter bitmez havalanın, hafif sağa dönün. Karşınızda, havada duran kırmızı düğmeyi görmüş olmalısınız. Bu kırmızı düğmelerden dört beş tane var, her biri farklı bir silahı harekete geçiriyor. Yani uçuyorsunuz kırmızı düğmenin üstüne, rengi yeşile dönüşüyor ve acayip bir silah çalışıyor, dev bir bıçak, lazer ışınları vs. Eğer boss da bu silahların yakınındaysa çok iyi oluyor! Dev uzaylıyı geri sayım bitmeden öldürmenin tek yolu, o an yakınında olduğu kırmızı düğmenin üzerine çıkmak. Bunu yapınca dev bir silah harekete geçip boss'u sizin için bir güzel doğruyor. Tekrarlıyorum, boss'un o anda o silahın yakınlarında duruyor olması gerekiyor. Bir kez daha söylüyorum.. Neyse, anlamışsınızdır herhalde. Bir yandan kendi silahlarınızı da kullanın. Eninde sonunda ölecek ve karizmatik uzaylıdan kurtulmuş olacağız.. Max ile Kurt buluşacaklar ama doktor nerede acaba?

 5. 17
  InKusTe
  Usta Üye
  Swanky Swizzle Heights, 07.19 PM

  Evet, doktor biraz beceriksiz bir şahsiyet.. Etrafta dolanıp duran sivil fasulye adamlara hiç bulaşmayın, onları rahat bırakırsanız onlar da sizi rahat bırakıyorlar. Tam karşınızda bir telefon kulübesi duruyor. Kulübenin sol tarafında da bir kapı durmakta. Tost makinenizi elinize alın ve kapıdan geçip ilerleyin. Yol boyu bir iki fasulye adamla karşılaşabilirsiniz.. Açık bir alana çıkana dek ilerleyin. Açık alanın karşı tarafında kafes gibi bir şey var, fasulye adamlar ardından size el sallıyor. Şimdilik onları vuramazsınız. Sola dönün ve buradaki yola girin. Bir labirenttesiniz.. Çıkışı kendi kendinize bulacaksınız, bu kadar karışık bir yerde "sola dön, şimdi sağa sap" diye çözüm vermek olanaksız. Arada sırada önünüzden geçen bir fasulye adam size doğru yolu gösterecek, onun gittiği yöne sapın.
  Yol üstünde Mr. Fizzy görürseniz çekinmeden alın, pek çok koridor elektrikli toplarla korunuyor ve onlara çarpılırsanız sağlığınız gidiyor. Mr. Fizzy'i içerek sağlığınızı doldurabilirsiniz. Eninde sonunda labirentin çıkışına geleceksiniz: Size kafesin ardından el sallayan fasulye adamların yanına çıktınız! (Labirentte dolanırken yerde bazı düğmeler görmüş olabilirsiniz. Bu düğmelerin hepsini bulup üstüne çıkarsanız, labirentin ortasında gizli bir oda açılıyor. İçerisi malzeme dolu. Ama düğmeleri bulacam derken hepten de kaybolabilirsiniz, dikkat edin..) Önce reaktörü parçalayın, sonra da fasulye adamları öldürün. Kırmızı bir yuvarlağın üstünde dönen aleti alın: Palatial locator. Böyle iki parça daha bulmalısınız. Işınlayıcının (zemindeki mavi yuvarlak) üzerine çıkın ve tekrar telefon kulübesinin önündesiniz.. Sola dönün ve buradaki ışınlayıcıya da girin. Siyah bir tünele ışınlanacaksınız.
  İlerleyip tünelin sonundaki ışınlayıcıya girin. Açık bir alana çıkacaksınız. Fasulye adamlardan önce reaktörlerini vurun ki daha fazlası üremesin. İlerleyin. Havada dönen beyaz topları bagetlerinizle vurabilirsiniz, hedefi kendi kendine bulan mermiler bunlar. Ortalıkta düşman kalmayınca, beyaz topların uçuştuğu yerde zeminde, ufak bir kare arayın. Karenin içinde bir daire var. Merdiveninizi burada kullanarak bir üstteki yola çıkın. Bir kare de burada var.. Amacınız en tepedeki ışınlayıcının yanına kadar merdiveninizle çıkmak, çıktığınız her yeni yolda bir kare daha arayın ve merdiveninizi kullanarak en tepedeki ışınlayıcının yanına kadar çıkın. Işınlayıcıya girin ve yeni bir bulmacaya hazır olun..
  Zeminde üç tane mavi düğme var. Bunlar üzerinde bir fasulye adamın dolaştığı yoldaki bazı kapakları açıyorlar. Düğmenin üzerine doğru zamanda çıkarsanız, kapak açılacak ve fasulye adam bir alttaki yola düşecek. En altta ise dönen bir bıçak var, fasulye adam bunun üzerine düşecek ve odadaki deney tüpü artıklarıyla dolacak! Tüp tamamen dolduğunda ise, odada bir ışınlayıcı belirecek.. Fasulye adam bir alttaki yola düşmeden sağ salim karşıya geçebilirse, ceza olarak bir silahlı fasulye adam belirecek.. Üç veya dört fasulye adamı bıçağa parçalatmanız yeterli oluyor. Odada beliren ışınlayıcıya girin ve çıktığınız odadaki ışınlayıcıya da girin. Fasulye adamların ve beyaz topların bulunduğu açık bir alana çıkacaksınız. Hepsinin işini bitirin, buradaki reaktörü de yok ettiğinizde altından bir düğme çıkacak. Düğmenin üzerine çıkın, bir ışınlayıcı aktif olacak. İlerleyin. İki tane uçan uzaylıyla karşılaşacaksınız, bagetleri kullanarak işlerini çabucak bitirin. Az önce aktif olan ışınlayıcı aşağıda.. Girin ve başka bir düğmeler bulmacasıyla karşılaşın..

 6. 18
  InKusTe
  Usta Üye
  Devam...

  Önce odadaki uçan uzaylıların ve beyaz topların işini bitirin. Şimdii.. Zeminde bir halka halinde ışıklar yanıp sönüyor, üçü hariç hepsi kırmızı. Üç tanesi ise mavi. Halkanın etrafında ise üç tane düğme var. Yapacağınız şey, tam mavi ışık yandığında bu düğmelerin üzerine çıkıp yanıp sönen ışığı mavi düğmenin üzerinde durdurmak. Üç mavi ışığı da bu şekilde yakabilirseniz, bir ışınlayıcı aktif olacak ve ikinci parçayı alabileceksiniz. Havada uçan platformu görmüşsünüzdür.. Bu platformun üzerine atlayın, sizi ikinci parçanın (Posatronic Doohickey) olduğu platforma götürecek. Parçayı alın ve buradaki ışınlayıcıya girin. Yine siyah bir tüneldesiniz.. İlerleyip tünelin sonundaki ışınlayıcıya girin. Başladığınız yerdesiniz, telefon kulübesinin önü. Kulübenin ardında yukarı doğru çıkan bir yol var. Bu yola girin ve takip edin. (Yolunuzun üstündeki malzemeleri toplamayı unutmayın.)
  Epey uzun süren bir yol ama en sonunda zemini kırmızı bir ışıktan oluşan bir yolun yanına geleceksiniz. Kırmızı ışık bazen yok oluyor, o anda üstündeyseniz aşağı düşüyorsunuz! İlk önce yolu biraz izleyin, ışığın yok olduğu anları görün, zamanlama hakkında biraz fikir edinin. Yolun her iki tarafında da girebileceğiniz boşluklar (yani sağlam zeminler) var, kısa bir süre yolun üstünde kalacak, sonra boşluktan boşluğa girerek ilerleyeceksiniz. Her sağlam zemine ulaştığınızda kaydetmeyi unutmayın. Karşı tarafta sizi bekleyen fasulyelerin işini bitirin ve ilerleyin. Zemininde bir sürü düğme olan başka bir odaya çıkacaksınız.. Odanın karşı tarafında bir kapı var, ama oraya ulaşmak için önce önünüzdeki engelleri kaldırmalısınız. Her düğmeye basışınızda engellerden biri kalkacak, yeter ki doğru düğmeye basın! Yanlış düğmeye basarsanız her şeye en baştan başlayacaksınız.. Ya da save-load yaparak hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Her engelden sonra bir fasulye adamla uğraşacaksınız.. Sonuçta, odanın diğer tarafında kapıya ulaşacaksınız, girin ve ilerleyin. Yine zemini kırmızı ışıktan oluşan bir yolun kenarına çıkacaksınız.. Burayı da az önce yaptığınız gibi geçeceksiniz, tek fark buradaki ışıkların zamanlamasının biraz daha değişik olması. Burayı da geçip devam edin ve.. Yine zemini kırmızı ışıktan oluşan bir yer! Tamam, bu son.. Yine aynı şekilde geçeceksiniz, buradaki ışıların zamanlaması biraz daha değişik sadece. Burayı da geçtikten sonra, "bölüm sonu bulmacasıyla" karşılaşacaksınız..
  Zeminde artarda dizilmiş bir sürü düğme, onların ilerisinde sarı sarı parıldayan bir düğme ve etrafta sürüyle fasulye adam var. Fasulye adamlar hiç bitmiyor, boşuna uğraşmayın. Önce sarı düğmeye basın. Şimdi geri dönüp zemindeki düğmelere doğru sırada basmalısınız. Aynı engelleri kaldırmak için yaptığınız gibi.. Yanlış düğmeye basarsanız, tekrar sarı düğmeye basın ve baştan başlayın. Save-load yoluyla hızlıca ilerleyebilirsiniz. Bütün düğmelere bastığınızda, sarı düğmenin durduğu yerde üçüncü parça (Dimensional Destabilizer) ve bir ışınlayıcı belirecek. Parçayı alın ve ışınlayıcıya girin. Yine telefon kulübesinin önündesiniz.. Kulübenin kapısı arada bir açılıyor ve içerden üç tane fasulye adam size nanik yapıyor. Kapı açıldığında, içeriye bir tane pumpernickel (şu bakır rengindeki toplar) atın. Fasulyelerden biri uçup duvara yapışacak. İçeri üç tane pumpernickel atarsanız, bütün fasulye adamlardan kurtulacaksınız.. Kulübeye doğru ilerleyin ve Kurt ve Max'in yanına uçun..

 7. 19
  InKusTe
  Usta Üye
  Imperial Palace, 09.01 PM

  Bu son bölümde, hangi karakteri kullanmak istediğinize karar vermelisiniz.. Kurt mü, Max mi yoksa Doktor mu? Ben Max'i seçtim, çözümü de buna göre vereceğim. Ruh sağlığınız açısından size de aynını tavsiye ederim.. Doktoru seçseniz adventure bozması abuk sabuk bir bölüm olacak, Kurt'ü seçseniz mutlaka saçma sapan bir bulmaca olacak, en iyisi Max, sadece tetiğe basıyorsunuz! Her neyse, Max'i seçin veya seçmeyin, işte başlıyoruz..
  İlerleyip açılan kapıdan geçin. Malzemeleri toplayıp arkanıza dönün, fasulye adamlar sizi buldu! Bir miktar fasulye adam öldüreceksiniz, hepsi bitince odaya dev fasulye adamlar ışınlanacak. Dev fasulye adamlardan da yeteri kadar öldürdükten sonra (yani artık odaya başka fasulye adam ışınlanmaz olduğunda) buradaki kapıdan geçip devam edin. Tek yapmanız gereken kırmızı halıyı takip etmek, ortasında havuz bulunan bir odaya çıkacaksınız. Havuzun sol tarafında merdivenler var, bu merdivenleri kullanarak yukarı çıkın. Gördüğünüz gibi buradaki kapı açılmıyor.. Sağa dönün. Tepesinde üçgen şeklinde bir uzantı bulunan bir yükselti var. Bunun üzerine çıkın, buradan karşı ki platforma atlayın. İlk seferinde düşseniz bile tekrar tekrar deneyin.. Mavi bir kapıya gelene dek ilerleyin. Kapıdan geçip devam edin, oldukça uzun bir yol ama eninde sonunda iki tane dev fasulye adama rastlayacaksınız. İkisini de öldürüp devam edin. Kurt ve Doktoru göreceksiniz, şimdi de Zizzy Balloobba ile tanışın..
  Demo biter bitmez bir yandan tetiğe basın bir yandan da atomic jetpack'i bulana dek odanın çevresinde dolanın. Zizzy bir çok saldırı yapıyor, en etkilisi de "hipnotik saldırı". Oda birden dönmeye başlıyor, yön duygunuzu kaybediyorsunuz. Bu olursa sadece tetiğe basmaya devam edin, genelde Zizzy bu saldırılar sırasında bile kaçmayıp önünüzde dikilmeye devam ediyor. İlk olarak Zizzy'nin sağlık göstergesini tamamen boşaltmalısınız. Bu olunca, Zizzy'nin karnında bir boşluk açılacak ve siz de içeri uçacaksınız! Zizzy'nin içindesiniz.. Yukarı bakın, tepenizde Zizzy'nin kalbi duruyor. Ateş edip onu parçalayın. Birden fazla bölmeden oluşuyor, hepsini vurduğunuza emin olun. Şimdi kalbin sağ ve sol tarafındaki dev akciğerleri parçalayın. Bu iş de bitince, uçarak Zizzy'nin beynine doğru yükselin..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi