Stronghold Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Stronghold Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Stronghold Rehber

  Reklam  Stronghold Rehber

  Forum Alev
  • Yeni başlayacaklar için;
  • Tutorial'ı oynayın.
  • Economic Based Games'i oynamadan Combat Based Games'i oynamanızı tavsiye etmiyorum. Hatta Economic Based Games'te Free Build modunu oynayın. Oynayın ki her birimin, her yapının fonksiyonunu iyice öğrenebilesiniz, sıkıntı çekmeyeceğiniz bir ekonomi stratejisi belirleyebilesiniz ve bu stratejiyi diğer oyunlarda hemen uygulamaya koyabilesiniz.
  • Woodcutter'lar ve Hunter's Post'lar önemli gelir kaynaklarıdır. Az odunla üretilebilirler. Oyun başlarında bunlardan 5-10 tane yaptırın. Ayrıca elinizin altında bir market bulundurmayı ihmal etmeyin (Yığılan odun v.s stokları için).
  • Wheat Farm'lar benim favori farmlarım. Bu farmları elbette Mill'ler ve Bakery'ler takip eder ve o mis kokulu francalalar Granary'de yerini alır. Ekmekler halkın karnını doyurmak için birebirdir arkadaşlar. Nüfus yoğunluğuna göre en az iki Mill ve dört Bakery yapmayı unutmayın. Fazla ekmek göz çıkarmaz, yüksek fiyatlardan Market'te satılabilir.
  • Bölümler ilerledikçe Stockpile'lar ve Granary'ler de stoklarınızı karşılamayacak duruma gelecektir. Bölümün başındaki Stockpile'ınızın ve Granary'nizin çevresini en az dört kapasite daha alacak şekilde boş bırakın (İlerki bölümlerde). Yer alanı bu oyunda çok mantıklıca ve titizlikle kullanılmalıdır.
  • İş sahalarını güzergahlarına uygun biçimde kurmak en akıllıca stratejilerden biridir. Sakın tutupta bir Fletchers' Workshop'u Stockpile ve Armory'ye uzak bir yere koymayın, adam gidene kadar Ox Tether taştan geliyor zaten! :)
  • Inn'ler halkın mutlu olabilmesi için önemli gereksinimlerden biridir. Inn'lerin olabilmesi için Hops Farm'lar ve Brewery'ler gereklidir. Bunu keyfinize göre yaparsınız artık
  • Tabiat afetlerinin bazılarında yapabileceğiniz bir şey yok ama kurtları ve tavşanların aşırı çoğalmasını okçularınızla hemencecik halledebilirsiniz. Okçular kurtları otomatik olarak öldürürken, tavşanlar için onlara talimat vermeniz gerekiyor.
  • Demir madenlerinin olmadığı bölümlerde demir madeni de kuramazsınız. Burada tek çare demiri ticaret yoluyla elde etmek. Benim önerim ambardaki ekmek stoğunuzu fazladan bakery kurarak artırın ve bunları satın. İyi para getiriyor böylece yeterince demir alabilirsiniz.

   Askeri Stratejiler
  • Birimlere gelince, Archer ve Crossbowman'ları savunma yapıyorsanız kesinlikle kulelere ve gelişmiş kulelere çıkartmalı ve yanlarına mutlaka bir miktar Maceman koymalısınız(Merdivencilerin hakkından gelsin diye). Archer'ların menzili daha geniş etkisi daha az olmasına karşın benim favori askerlerim olan Crossbowman'ların menzili daha dar fakat etkisi çok daha fazladır ve Archer'lardan çok daha fazla dayanıklıdırlar. Mesela 20 crossbowman bir kulede olursa o kuleye sıradan birimler (Archer, Spearman) bırakın yaklaşmayı yakınından geçemez. Crossbowman'lar oyunda bir numaralı savunma birimleriniz olacaktır.

   Bir taş kuleye yeterince Crossbowman çıkardıktan sonra o kulenin basamaklarını yıkmayı unutmayın. Ayrıca düşman Maceman'leri bu devasa birimlerden uzak tutun.
  • Macemanler, Crossbowman'ları koruyabildiği gibi onların korkulu rüyaları da olabilir. Yani ilerki bölümlerde bu hayvansı birimlere karşı yine onları kullanmalısınız. Maceman'lere karşı Maceman'ler anlıyacağınız (Swordsman ve Knight'lara sahip değilseniz tabi ki). Ayrıca bu garip canlılar binaları ve kuşatma silahlarını yıkamak için de kullanılabilir.
  • Yine ilerki bölümlerde Moat kazdırmak için Spearman, Moat'ı düzlemek için (varsa) Pikeman'ları kullanın. Pikemanlar daha gelişmiş mızraklara ayrıca çelik zırha sahip olduklarından Moat'ı daha hızlı ve etkili biçimde düzleyebilirler. Tüm pikeman'ları dağınık değil de bir araya toplayarak kazdırmak etkiyi daha da artırıyor.
  • Son olarak Tuneller'lardan bahsedeceğim. Bu arkadaşları kuşatmalarınızda, belirlediğiniz (en az tehlikeli) bir kale duvarının önüne uzak mesafeden, duvara paralel biçimde tünel kazdırmak için kullanıyorsunuz. Burada önemli olan her duvara tünel kazmak değil, bir duvara birimlerinizi geçirebileceğiniz kadar birden çok tünelci ile tek tünel kazmaktır. Çünkü bir tünelci bir duvarı yıkamıyor.
 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Stronghold Rehber

  Reklam  Stronghold oyunu öncelikle aracılığıyla fetih ve genişleme üzerinde duruluyor 2001 yılında Firefly Studios tarafından geliştirilen bir tarihi gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunudur+ Yorum Gönder
stronghold 2 halkın mutluluğu,  stronghold 2 nüfus,  stronghold 2 rehber,  stronghold crusader rehberi,  stronghold 2 tünel kurulumu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi