Call of Duty Duty - Oyunu Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Call of Duty Duty - Oyunu Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Call of Duty Duty - Oyunu Tanıtımı

  Reklam  Call of Duty Duty - Oyunu Tanıtımı

  Forum Alev
  Call of Duty

  Platform: PC
  Tür: Action [First-person, World War II, Taktik, Shooter]
  Multiplayer: Var [Internet, LAN]

  Yayıncı: Activision
  Yapımcı: Infinity Ward
  Çıkış Tarihi: 2003 sonbahar

  Call of Duty, II. Dünya Savaşı konulu, Infinity Ward tarafından geliştirilerek, Activision tarafından dağıtılan, Quake III: Team Arena motoru üzerine kurulu bir Birinci Şahıs Nişancı türündeki, video oyunudur.


  Kurgu


  Oyun, II. Dünya Savaşı’nın epik savaş alanı anlarının yoğunluğunu sinematik bir yapı içinde, modern tarihi oluşturan müttefik ülkelerin onlarca askerinin ve adı geçmeyen kahramanların gözünden anlatmaktadır. İyi eğitimli bir ekibin üyesi olarak, koruma ateşi açarak ve yaralıları güvenli bir yere çekerek savaş ortamının kaosunu tatma imkânı sunmaktadır. Otantik ekip hareketleri ve taktiklerine ek olarak her bir askerin savaş alanında ortaya çıkan kendine has karakterleri ve eğitimlerini gözler önüne sermektedir.
  12 Kasım, 2007 tarihinden itibaren Call of Duty'i oynamak isteyen Steam kullanıcılarının online oyun mağazasından satın alabilme olananağı sağlanmıştır.
 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Call of Duty Duty - Oyunu Tanıtımı

  Reklam  Call of Duty (Türkçe: Göreve Çağrı), birinci şahıs nişancı türü aksiyon oyunları serisidir. Call of Duty önce Microsoft Windows platformu üzerinde başlamış ve ileriki oyunlarla birlikte konsollara da taşınmıştır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi