Call of Duty 3 - Oyun Hakkında Genel Bilgi

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Call of Duty 3 - Oyun Hakkında Genel Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Call of Duty 3 - Oyun Hakkında Genel Bilgi

  Reklam  Call of Duty 3 - Oyun Hakkında Genel Bilgi

  Forum Alev
  Call of Duty 3 (Göreve Çağrı 3)  Geliştirici Treyarch, Pi Studios
  Yayımcı Activision
  Oyun motoru Treyarch NGL
  Sürüm
  1.3
  Platform PlayStation 2, PlayStation 3, Wii, Xbox 360, Xbox
  Çıkış Tarihi
  10 Aralık, 2005
  Tür
  Aksiyon - Macera - Savaş
  Biçim
  Tek oyunculu
  Çok oyunculu
  Sınıf Birinci Şahıs Nişancı

  Call of Duty 3, Call of Duty serisinin üçüncü oyunudur. Treyarch tarafından geliştirilerek, Activison tarafından 10 Aralık, 2005'de PlayStation 3, Xbox 360, Wii dışında PlayStation 2 ve Xbox için dağıtılan II. Dünya Savaşı konulu bir Birinci Şahıs Nişancı türündeki oyundur.
  Yeni nesil oyunların en ünlülerinden Call of Duty serisinin üçüncü oyunu PlayStation 3 için de çıkarılmıştır. Call of Duty 3, Paris’in işgalden kurtulmasını sağlayan ve müttefik kuvvetlerini Berlin’e bir adım daha yaklaştıran Normandiya Çıkarması zamanını konu alıyor. Acımasız savaş atmosferi ve nefes kesen aksiyon, akıcı bir hikâye kurgusuyla tamamlanıyor. Oyuncu, Amerikalı, İngiliz, Kanadalı ve Polonyalı olmak üzere dört farklı müttefik kuvvet askerinin rolüne giriyor. Call of Duty 3, yüksek çözünürlüklü mekan ve karakter grafikleri, ayrıntılı savaş alanları, detaylı karakter fizikleri ve oyuncu ekranıyla etkileşen göze çarpan görsel efektleriyle oyuncuyu savaş atmosferine sokmayı başardığı belirtiliyor.
  - Son teknoloji donanımı. Geliştirilmiş grafikler, yenilenmiş fizik motoru, ayrıntılı savaş alanları ve iç mekanlar.
  - Savaş atmosferi. Yeni savaş mekaniği sayesinde gerçekçi çatışma, patlayıcı ekipman kullanımı, tuzakları etkisiz hale getirme, ani refleks ve kurnazlık gerektiren savaş anları.
  - Savaş taktikleri. Yeni nesil mekan dizaynı, düşmanla çatışmak için oyuncuya farklı seçenekler sunuyor. Ani ve direkt saldırı veya sinsi bir cephe saldırısı. Uzun menzilli silah saldırıları veya patlayıcı destekli saldırılar. Göreve özgü taktikler.
  - Saklanacak yer bulunmamakta. Çevre fizikleri sayesinde, düşmanların konuşlandığı hafif sığınakları yok edilip düşman askerleri açık alana çıkarılabilir
  - Çok oyunculu araç destekli takım oyunu. Takım bazlı online oyunda 24 oyuncu desteği. Bölünmüş ekranla çoklu oyuncu oynama imkânı. İstenilirse piyade olunabiliniyor ya da savaş alanındaki tank sürülebiliniyor, jip ve motosikletleri kullanılabiliyor. Belirli yeteneklerle donatılmış, farklı asker sınıflarından biri seçilebiliyor. Rütbe sistemiyle gerçek anlamda organize bir asker müfrezesi oluşturulabiliyor.


  Tek Oyuncu Modu  Tek Oyuncu Modu Normandiya Çıkartmasının ardından İngiliz, Kanadalı, Polonyalı, Amerikalı ve Fransız Direnişçilerinin Falasya Geçidi olarak da bilinen Chambois köyünden sürülmesi olayı örnek alarak yapılmıştır.Diğer çoğu Call of Duty serisi oyunlarının aksine, Call of Duty 3'teki olaylar tek bir sefer üzerinde kurgulanmıştır, bunun yanında hikayenin her dört ayağı için oyuncu dört millet ve onların ayrı ayrı karakterlerinin rolünü üstlenmiştir. Oyunda oynanılabilir 14 sefer görevi bulunmaktadır.


  Amerikan Çarpışmaları


  Amerikan görevlerinde, oyuncu Er Nichols'un denetimini üstlenmektedir, bir süre önce Fransa'ya gelmiş ve sonunda 29. Piyade Tümeni'ne atanmıştır. Nichols ve ekibi Saint-Lö'nün işgaline katılır. Bunun ardından, ekibi 90. Piyade Tümeni'yle birleşip Almanlarla yapılan yoğun çarpışmaların olduğu yeri güvenlik altına almak için gönderilirler.Eğitimden sonra görev verilir ve bir kamyona binersiniz.Heyecan basarken düşman roketlerinden birisi arabanın önüne gelir ve sürücünün dikkati dağılır.Kaza olur.Size silahı verip oraya duvarüstü atlarsınız.


  Oyunun Dağıtımında Hata


  Maalesef bu oyunun bilgisayar versiyonu Türkiye'ye gelmemiştir.Sadece PS2,Nintendo Wii ve Xbox versiyonları bulunuyor.


  Resmi sitesi


 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Call of Duty 3 - Oyun Hakkında Genel Bilgi

  Reklam  Call of Duty 3, Call of Duty serisinin üçüncü oyunudur. Treyarch tarafından geliştirilerek, Activison tarafından 10 Aralık, 2005'de PlayStation 3, Xbox 360, Wii dışında PlayStation 2 ve Xbox için dağıtımı yapılmıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi