Half-Life: Decay (oyun tanıtımı)

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Half-Life: Decay (oyun tanıtımı) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Reklam

  Half-Life: Decay (oyun tanıtımı)

  Reklam  Half-Life: Decay (oyun tanıtımı)

  Forum Alev


  Yapımcı:Gearbox software
  Dağıtıcı: Sierra studios,Vivendi universal
  Tür:Bilim kurgu (aksiyon)
  Oyun motoru:GoldSrc
  Oynanış:FPS

  Platform: PS2,PC


  Half-Life: Decay, Valve'ın bilim kurgu, FPS oyunu Haf life için bir eklenti. Gearbox tarafından geliştirilerek, Sierra tarafından 14 Kasım 2001'de Half-Life'ın PS2 sürümünün bir parçası olarak dağıtılmıştır. Üçüncü eklenti olma özelliğini taşıyan Decay, diğer eklentilerde olduğu gibi ana konuyu, aynı zaman diliminde, farklı karakterlerin gözünden anlatmaktadır.

  Kurgu

  Oyun, Dr. Gina Cross ve Dr. Green Colette isimli araştırma takımı üyelerinin maceralarını konu almaktadır. Dr.Gordon freeman ile aynı yerde çalışan ikili, burada yer alan donanınımın çalışmasından sorumludur.
  Gerçekleştirilen deneyin sonucunda işlerin ters gitmesi ile birlikte ikili, kendilerini Dr. Rosenberg ve Dr. Richard Keller'a işlerin düzeltilmesi konusunda yardım ederken bulmaktadır.

  Oynayış

  Serinin diğer oyunlarının tersine Decay, kooperatif oyun düzeni sunmaktadır. Birinci oyuncu Dr. Gina Cross, diğeri ise Dr. Green Colette karakterini, ekranın ikiye bölünmesi özelliği ile tek ekrandan yönetebilmektedir. Görevler Half-Life'da olduğu gibi birbirlerinin devamı değil, farklı yer ve zamanlarda geçen görevler olarak sunulmaktadır.
  Oyunda bulunan bulmaca ve çatışmaların büyük bir kesimi iki kişinin birlikte çalışması için tasarlanmış olsada, ikinci kişi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda oyun, oyuncuya yardımcı olması için oyuna yapay zeka tarafından yönetilen bir karakter eklemektedir. Oyuncu bu karakteride geçiş özelliği ile yönetebilmektedir.
  Görevler sırasında gerçekleştirilenleri puanlandırma düzeni bölüm sonunda hesaplayarak A'dan (en iyi) F'ye (en kötü) kadar olan harfler ile değerlendirmektedir. Dokuz bölümün sonunda A alındığında Vortigaunt'ların oyuncu olarak yönetildiği yeni bir bölüm açılmaktadır.

  PC sürümü

  Oyun, geliştiricileri tarafından bilgisayar için uyarlanmasına karşın, geliştiricilerin denetimi altından olmayan unsurlur nedeni ile piyasaya çıkarılmamıştır. Serinin sevenleri tarafından PC için uyarlanmıştır. 2. 2
  panorama_öme
  Yeni Üye

  --->: Half-Life: Decay (oyun tanıtımı)

  Reklam  kardeş ben oyunu indirdim de ama tek kişi olarak açılıyor oyun.Bir de ilk bölümde bulmacaları çözdüm ama bir kapı var güvenlik onu açmıyor.Nasıl olacak.Teknik bir sorun heralde?+ Yorum Gönder
half life decay nasıl yüklenir,  half life decay hikayesi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi