Super Mario Bros. Oyun bilgileri

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Super Mario Bros. Oyun bilgileri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Reklam

  Super Mario Bros. Oyun bilgileri

  Reklam  Super Mario Bros. Oyun bilgileri

  Forum Alev


  Yapımcı: Nintendo
  Dağıtıcı: nintendo
  Platform: Atari
  Tür: Platform oyunu

  Super Mario kardeşler Nintendo tarafından 1985'te piyasaya sürülen bir video oyunudur. Oyun, baş kahramanı mario'nun yarattığı popülerlik sayesinde halk arasında kısaca Süper Mario olarak bilinir.
  Super Mario oyundaki hayali yaşadığı ülkenin prensesi olan Prenses Toadstool ve prenses peach'i kurtarmaya çalışmaktadır. İlk gerçek sağa ilerlemeli platform oyunu olan Super Mario Brothers (Süper Mario Kardeşler), kendisinden sonra gelen pek çok bilgisayar ve video oyunu için örnek teşkil etmiştir ve aynı zamanda dünyanın en çok satılan oyun serisi olmayı da başarmıştır.


  Oyun, ünlü Japon oyun geliştiricisi Shigero miyamoto tarafından geliştirilmiştir. Miyamato, Zelda ve Donkey Kong gibi serilerin de geliştiricisi olarak tanınmaktadır.


  Süper Mario 85 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen popülerliğinden hiçbirşey kaybetmemiştir özellikle çocuklar arasında yarattığı fanatiklik dalgası sebebiyle Nintendo'ya ait olmayan yüzlerce mario oyunu çıkmıştır. Bu oyunların çoğu flash formatında olup arcade oyun sitelerinde yarini almıştır. Bazıları sadece mario adının popülerliğini kullanmak üzere piyasaya sürülsede orjinal mario oyununa çok yakın olan oyunlar da çıkmıştır. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Super Mario Bros. Oyun bilgileri

  Reklam  bilmeyenin olmadığı bir oyun Super Mario Bros. Nintendo tarafından 1985'te piyasaya sürülen bir video oyunudur. Oyun, baş kahramanı Mario'nun yarattığı popülerlik sayesinde halk arasında kısaca Süper Mario olarak bilinmektedir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi